Pogoda we wtorek. Mało aktywny front nad Polską. Bardzo ciepło

Wtorek nie przyniesie nam jeszcze wielkich zmian w pogodzie. Będzie to ciepły dzień w Polsce. Przesuwający się nad krajem system frontów atmosferycznych nie przyniesie dynamicznych zjawisk pogodowych.

Temperatura wtorek

Wtorek będzie bardzo ciepłym dniem w Polsce. Termometry w wielu miejscach kraju pokażą nawet do 17-18 stopni powyżej zera. Przed południem najcieplej będzie w Polsce zachodniej. Rano termometry na zachodzie kraju wskazywać mogą nawet 16-17 stopni. To niesamowite biorąc pod uwagę, że mamy początek listopada. W kolejnych godzinach, wraz z przesuwaniem się ciepłego sektora frontu atmosferycznego, na wschód przesunie się również strefa ciepła.

Temperatury w Polsce we wtorek

Po południu najcieplej będzie w Polsce wschodniej. Lokalnie, na Lubelszczyźnie i Ziemi Świętokrzyskiej termometry wskażą aż 18 stopni Celsjusza. Przypomnijmy, że to właśnie w dniu dzisiejszym nad Polską notujemy bardzo wysoką, dodatnią anomalię temperatury. Dziś w Polsce jest średnio kilkanaście stopni cieplej niż w latach ubiegłych w tym samym okresie. Coś złego dzieje się z pogodą (o silnych kataklizmach na Świecie napiszę za kilkanaście minut tutaj).

Wracając do prognozy pogody na wtorek dla Polski. Front atmosferyczny, który dziś przechodzi przez nasz kraj nie jest zbyt aktywny. Przynosił on będzie słabe opady deszczu i mżawki. Nie spodziewamy się po niż żadnych dynamicznych zjawisk pogodowych. Słaby deszcz padał będzie przed południem w zachodniej części kraju. Około południa na zachodzie zacznie się przejaśniać, a słaba mżawka pojawi się w centrum i na wschodzie kraju. Po południu, na wschodzie nie wykluczone również mgły.