Pogoda. Wtorek chłodniejszy. Burze nie wystąpią

Wtorek nie przyniesie już tak dynamicznej pogody, jaka występowała w Polsce w pierwszym dniu tygodnia. Wczorajszy incydent burzowy był najsilniejszym w historii pomiarów w październiku. O wczorajszych burzach będziemy jeszcze dziś pisali. Na razie sprawdźmy co w pogodzie na dzisiaj.

Polska nadal znajduje się pod wpływem niżu z centrum nad Szkocją. Na zachód od naszego kraju zbliża się front atmosferyczny, ale we wtorek nie dotrze on jeszcze do Polski. W związku z tym podczas dzisiejszego dnia odpoczniemy od opadów deszczu i burz. Dopiero po południu i wieczorem do Polski zachodniej wkroczyć może strefa przelotnych, słabych opadów deszczu. Południe, centrum i wschód Polski wolne od opadów przez cały dzień.

Deszcz w Polsce we wtorek

Wtorek będzie dużo chłodniejszy od poniedziałku. Na przeważającym obszarze kraju, nawet w najcieplejszym momencie dnia termometry nie pokażą 20 kresek. Jedynie na południu Polski, tylko na godzinę lub dwie możliwe są dwudziestki na termometrach. Na wschodzie kraju -16-17 stopni Celsjusza. Chłodniej na zachodzie, gdzie termometry w wielu miejscach wskażą zaledwie 14 kresek powyżej zera.

Temperatura wtorek

Niestety wtorek w Polsce przyniesie znów porywy silniejszego wiatru. Najmocniej wiać będzie na zachodzie kraju, gdzie wiatr w porywach osiągać może nawet 60 km/h. Najsłabszy wiatr we wtorek na wschodzie Polski, gdzie jednak z każdą godziną i w tych regionach wiać zacznie mocniej.