Pogoda z humorem 10 sierpnia 2018

Będzie się działo, buchnie, w końcu jakiś „rozpierd…”, będą dymy. To tylko niektóre ze stwierdzeń wyłapanych na forach pasjonatów burz w związku z dzisiejszym dniem. Prawda to, dziś nad krajem pojawią się gwałtowne burze, jednak dalecy jesteśmy od takiego „cieszenia się” tymi zjawiskami. Oczywiście, jaramy się tym, że będą burze. Jaramy się tym, że będą one aktywne elektrycznie. Jaramy się również, że na czele większych struktur burzowych pojawić się mogą majestatyczne wały szkwałowe. Jednak nie jaramy się siłą tych burz. Zjawiska dziś z pewnością narobią szkód materialnych (oby nie śmiertelnych). Tym się nie jaramy. Z całą odpowiedzialnością odcinamy się od cieszenia się tak dużą intensywnością burzową, jaka czeka nas dzisiaj. My cieszymy się najbardziej z burz nocnych, aktywnych elektrycznie, nierozległych. Jednym słowem takich, którym można porobić fajne zdjęcia. Nie robimy przecież zdjęć połamanym drzewom, czy zerwanym dachom. My robimy zdjęcia piorunów !! To najbardziej kochamy !!!

A teraz do rzeczy. Dziś w centrum i na wschodzie pogoda będzie groźna. Bliskość frontu atmosferycznego, przedfrontowa zbieżność wiatru, duży kontrast termiczny. To wszystko spowoduje, że wywali nam tych burz we wschodniej części kraju od groma. Grzmieć zacznie już wczesnym popołudniem. Waliło będzie aż do nocy. Cały dzień dziś będziemy jak te jemioły gapić się w monitory, aby informować Was o tym co się dzieje. To znaczy jeden z nas to jemioł, bo drugi jest już w drodze na Mazowsze. W pogoni za dzisiejszymi burzami. Ja odbębnię co moje w korpo i również śmignę w teren. Dziś to może być najsilniejszy incydent burzowy w tym roku.

Słowem o temperaturach. Gdy na wschodzie w południe będzie jeszcze grubo ponad trzy dyszki, na zachodzie jest zaledwie dwadzieścia kilka stopni. Jutro już w całej Polsce zrobi się spokojniej, ale o tym później. Czas na burzowy, oby bezpieczny dzień. Miłego piąteczku !!