Ufff. Już po długim weekendzie. Czas na odpoczynek w pracy. Czas na odetchnięcie po tych wszystkich grillach i innych weekendowych szaleństwach.

I dziś to, w jaki sposób będziecie odpoczywali zależy od tego, gdzie mieszkacie. Jeśli mieszkacie w Polsce zachodniej to raczej powypoczywacie w domu. Pogoda tutaj rozpieszczać nie będzie. Na zachodzie jest pochmurno, deszoczowo i zdecydowanie chłodniej niż w innych częściach kraju.

Im dalej na południe i wschód mieszkacie, to wypoczywać dziś możecie w bardziej aktywny sposób. Tutaj powypoczywacie na świezym powietrzu. Przynajmniej do popołudnia, bo po południu, w centrum i na wschodzie prognozujemy burze. Miejscami gwałtowne. W centrum, na południu i na wschodzie dziś termometry przeskoczą 30 kresek, a tak jak wspomniałem upał “rozładowany” zostanie silnymi burzami. Najgorzej ma być w pasie od Ziemi Świętokrzyszkiej, przez wschód Mazowsza, północ lubelskiego i Podlasie. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Jedno jest pewne. Wypoczywajcie dziś ile wlezie, bo długie weekendy bywają męczące 😉

Michał Kołodziejczyk

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.