Pogoda z humorem 24 sierpnia 2018

No to się doczekałem. Dziś będzie się działo nad Polską. Przez kraj przemknie front chłodny, który niczym Szwedzi swego czasu przyniesie więcej złego niż dobrego. Jednak zacznijmy od początku.

Nie, nie od Potopu zacznijmy, lecz od godzin porannych dzisiejszego dnia. Na zachodzie kraju, front już zaznacza swoją obecność. W wielu miejscach jest tam pochmurno, na krańcach zachodnich już nawet chłodniej się zrobiło. Natomiast im dalej na wschód, tym goręcej, wilgotniej. Już w chwili obecnej grzmi miejscami na Pomorzu, a także na granicy Podkarpacia i Lubelszczyzny. Te burze jednak do południa zanikną i czeka nas na wschodzie i w centrum kilka godzin parówki. Żar poleje się z nieba, termometry wyskoczą ze skali (coś koło 32 stopni). Po tym wszystkim rozwiną się burze.

W centrum i na północnym wschodzie będą to burze niszczące. Na wschodzie będą to burze jedynie bardzo groźne, lecz mające bardziej punktowy charakter. Tak czy inaczej, my dziś zasuwamy w teren, a Wy na siebie uważajcie, bo dzisiejsze burze mogą przynieść zniszczenia. Tak, czy inaczej. Nie zapominajmy, że mamy piątek, piąteczek. Jutro wolne !!