Pogoda z humorem 5 marca 2019

No i jest dziś dobry humor. Spowodowany jest on kilkoma rzeczami. Pierwszą jest to, że odpuścił mnie kac po weekendowym świętowaniu urodzin. To mega istotny i pozytywny bodziec na dzisiejszy dzień. Drogą rzeczą, która powoduje dziś we mnie dobry humor są burze. Burze. W marcu. Sami zobaczcie co to się zapowiada.

Jednak zanim zapowiem, to podsumuję co działo się wczoraj, bo na zachodzie i przede wszystkim północy kraju działo się sporo. Zaczęło się chwilę po południu, gdy pierwsze wyładowania padły na Pomorzu Zachodnim. Chwilę później, bardzo aktywna burza szalała w okolicach Wałcza. Dawała ona mnóstwo wyładowań atmosferycznych. Szok, jak na marzec. Później było już tylko weselej, bo nad Kujawami utworzyła się prawdziwa linia szkwału, dająca na swej drodze porywy wiatru do nawet 100km/h. Mega. Mega zjawiska jak na tę porę roku. Aż mi się gęba cieszy na samą myśl, co to będzie dalej w sezonie, skoro ten rozpoczyna się z takim przytupem.

Dziś pogrzmi na południu i południowym zachodzie. W Lubelskim też są minimalne szanse na dyskotekę, ale nie łudźmy się, nie są one duże, a te co są dotyczą raczej południa województwa. Nie przejmuję się jednak tym, bo burza nad Polską, to burza nad Polską. Liczy się to, że gdzieś jakiś pasjonat zjawisk pogodowych obejrzy dziś pierwsze w tym roku doziemne pioruny. Super. Mega. Ekstra. Wow.

Poza tym, pogoda się trochę psuje. Zrobi się dziś chłodniej i dokuczał nam będzie wredny, silny wiatr. Spokojnie jednak. To tylko na chwilę ! Wiosna zadomowiła się na stałe ! Miłego dnia.

PS. Zdjęcie tytułowe przedstawia moje marzenia. Marzenie, by wraz z burzowymi przyjaciółmi stoimy w środku pola czekając na burzowego potwora. Już nie długo. Już blisko 😉