Pogoda z zadumą 29 marca 2019

Ludzie się zmieniają. Tak jak pogoda, tak ludzie. Zmieniają się w skali mikro, czyli dzień w dzień pogoda jest trochę inna. Ludzie, tak jak pogoda zmieniają się również w skali makro, długoterminowo.

Przykładowo, wciąż słyszymy, że klimat się zmienia. Klimat się ociepla, w związku z tym, nad taką Polską jest coraz upalniej, występuje coraz więcej groźnych zjawisk pogodowych. Z roku na rok niby jest cieplej, niby coraz groźniej. Czy to jednak prawda? Czy potwierdzają to badania naukowe? Chyba nie, choć przyznam, że obserwują pogodę od kilkunastu lat zmiany te widać. Dajmy na to taka wiosna. Zanika. Od kilku lat mamy do czynienia z lekką zimą przeplataną z późną jesienią, aż nagle jeb…. plus 30 na termometrach i od razu lato, burze i upały.

Z ludźmi jest podobnie. Mam znajomego. Znam go od kilkunastu lat. Dobry chłopak ze Śródmieścia. Zawsze w koszulce, adidasach i czapeczce z daszkiem. Taki wiecie? Dorzucić mu kołczan i sebix pełną parą. Jadę sobie wczoraj ulicą, patrzę, a tu mój znajomek „sebix”. Odwalony od stóp do głów. Buty garniturowe, spodnie typu Chino z Ralpha, marynareczka, a na to wszystko płaszcz typu „dygnitarz”, czy „ambasador Armenii”. Przez moment myślałem, że nawdychałem się w aucie produktów ubocznych ozonowania 😉 Ale nie, to był mój ziomek. Ray-bany na twarzy. Samsung S8 przy uchu. WTF?

Po co ten wstęp? Zadzwoniłem wczoraj do tegoż ziomka. Spytałem WTF? Nie uzyskując odpowiedzi postanowiłem opisać tu jak to właśnie wszystko się zmienia. Klimat się zmienia. Ludzie się zmieniają. Wiecie co się nie zmienia?

Nasza miłość do burz się nie zmienia !!!! Choć sprzęt foto zmieniamy, my się zmieniamy, to nasza miłość się nie zmienia !!! Wam również życzę stałej miłości do jakiegoś hobby. Hobby mogą się zmieniać, ale niech Wasza miłość do tej odskoczni w postaci hobby się nie zmienia ! Miłego dnia !!