Pogodny i ciepły piątek

Za sobą mamy już dynamiczną aurę serwowaną przez niż „Jessica”. Przed nami spokojniejszy, a co najważniejsze pogodny i ciepły okres w pogodzie. Co prawda najwyższych temperatur spodziewamy się w sobotę, ale już dzisiejszy dzień przyniesie znaczną poprawę aury oraz zauważalnie wyższe temperatury powietrza.

Na pogodę już dzisiejszego dnia wpływ będzie miał silny ośrodek wysokiego ciśnienia, którego centrum lokuje się w okolicach Morza Czarnego. „ULF”, bo tak został nazwany spowoduje zmianę przepływu powietrza nad naszym krajem. Powietrze do Polski zacznie płynąć z południowego zachodu, a co za tym idzie do kraju wdzierać się zacznie masa o znacznie podwyższonej temperaturze.

Już w dniu dzisiejszym nad zachodnią i południowo zachodnią częścią Polski zaobserwować możemy wzrost temperatury do nawet ponad 20 kresek. Na wschodzie, w centrum i na północy prognozowane jest 16-18 stopni Celsjusza, co da nam przyjemny oddech po kilku chłodnych dniach w arktycznej masie powietrza. Kolejną dobrą wiadomością jest brak jakichkolwiek opadów w prognozach meteorologicznych. Czeka nas ciepły i pogodny dzień. W sam raz na początek weekendu. Weekendu, który zapowiada się naprawdę piękny (przynajmniej do niedzielnego południa). Poniżej prezentujemy prognozę temperatury na godziny okołopołudniowe na piątek, 5 października. Źródło mapy: meteomodel.pl