16 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogodowy armagedon. Alerty meteo dla Polski. Ulewy, wichura, a także śnieg i mgły

Ostrzeżnenia

Najbliższa doba przyniesie do Polski wszystkie możliwe złe zjawiska pogodowe. Nie wystąpią jedynie silne burze, ale tych nie wymagajmy w połowie października. Poza tym będzie wszystko. Od wczoraj w wielu regionach kraju leje deszcz. Lokalnie są to opady na prawdę intensywne. Dziś po południu w Polskę uderzy wichura. Na północy kraju tworzą się gęste mgły. Do tego wszystkiego na obszarach podgórskich sypie śnieg.

Pracownicy IMGW zdecydowali się na wydanie stosownych ostrzeżeń pogodowych dla Polski. Na powyższej mapie widać, że ostrzeżenia pogodowe nie zostały wydane tylko dla Lubelszczyzny. Na pozostałym obszarze pierwsze i drugi (na południu) stopień zagrożenia pogodowego. Ostrzeżenia na południu Polski dotyczą intensywnych, ulewnych opadów deszczu (w górach śniegu).

Ostrzeżenia dla centrum i północny kraju dotyczą umiarkowanych opadów deszczu. Alerty meteo dla centrum, a zwłaszcza północny Polski dotyczą również dość silnych porywów wiatru. Ostrzeżenia te dotyczą okresu od wtorku rano do środy do godzin popołudniowych.

Ostrzeżenia przed mgłą

Warto dodać, że dziś przed południem obowiązują również ostrzeżenia przed mgłą. Ostrzeżenia wydane zostały dla regionów w pasie od Pomorza, przez Kujawy, po Wielkopolskę. Mgły w regionie utrzymają się jeszcze około 2 godzin. Później alerty pogodowe dotyczące mgły wygasną.