Pogorszenie pogody wkracza do Polski. Spadnie śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz

We wtorek Polska dostaje się pod wpływ niżu znad Ukrainy, którego zachmurzenie już sięgnęło wschodniej granicy państwowej. Wkrótce zacznie padać m.in w województwie lubelskim, podlaskim, ale także Mazowsza i Ziemi Świętokrzyskiej oraz Małopolski.

Poranne zdjęcie satelitarne obrazujące obszar zachmurzenia nad Polską z godziny 6:25 czasu lokalnego. Od wschodu wkraczają do nas chmury niżu z okolic Morza Czarnego.

Opady dotrą około godziny 10 we wtorek, następnie przemieszczać mają się w głąb Polski, miejscami padać będzie też deszcz ze śniegiem według prognoz modelu mezoskalowego UMPL 4 km.

W drugiej części dnia sięgną one wysokości m.in Lublina, Siedlec prognoza modelu ICON na godzinę 13 czasu lokalnego

Następnie opady dotrą m.in na Ziemię Świętokrzyską i Małopolskę, może tam lokalnie padać deszcz ze śniegiem, natomiast w górach śnieg.

Zasięg opadów na godzinę 20 czasu lokalnego we wtorek.

W nocy z wtorku na środę opady zaczną zanikać, padać ma jeszcze na Ziemi Łódzkiej, w woj. świętokrzyskim, jak i też lubelskim oraz Podkarpackim oraz w Małopolsce. Zwłaszcza na południu może być to deszcz ze śniegiem i mokry śnieg.

Następnie opady dochodząc do województwa wielkopolskiego zaczną zanikać w nocy z wtorku na środę.

Prognozowane temperatury w najcieplejszym momencie dnia i stan pogody we wtorek, strefa opadów obejmie również Ziemie Świętokrzyską i Małopolskę, co jest nieuwzględniane w poniższej prognozie (IMGW-PIB)

Bieżące położenie chmur i opadów poniżej

https://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/