Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pomysły na wykorzystanie sztucznych kwiatów

Wpis Partnera Hurtownia Sztucznych Kwiatow

Myślisz, że sztuczne kwiaty to po prostu efektowna ozdoba mieszkania? Owszem, ale sposobów na stworzenie z nich nietuzinkowych dekoracji jest znacznie więcej! W tym artykule przedstawiamy 7 opcji mniej lub bardziej kreatywnego wykorzystania sztucznych kwiatów i roślin.

Pomysł nr 1: Sztuczne kwiaty zamiast rośliny doniczkowej

Sztuczne kwiaty często zastępują żywe rośliny doniczkowe. Wyglądem wcale nie odbiegają od tych
naturalnych! Do wyboru masz chociażby trudne w uprawie i kapryśne rośliny egzotyczne (wiecznie kwitnące storczyki) albo rośliny, których wyhodowanie w normalnych warunkach wymaga masy czasu, cierpliwości i dyscypliny (efektowne mini-drzewka bonsai). Jeśli opatrzy Ci się osłonka na doniczkę, możesz po prostu kupić drugą. Sztuczne rośliny doniczkowe często są umocowane w gąbce florystycznej, którą można szybko wyjąć i przełożyć do nowej osłonki – żadnego przesadzania i grzebania w ziemi.

Pomysł nr 2: Sztuczne kwiaty zamiast bukietu


Cięte sztuczne tulipany, żonkile czy róże (solo lub z zielonymi gałązkami) pięknie wyglądają po prostu włożone do ładnego wazonu. Nie musisz się martwić, że za chwilę przekwitną albo kłopotać wymianą wody. Ozdobią stół w jadalni, toaletkę oraz półkę w łazience – a jeśli znudzą Ci się w takiej formie, możesz zaszaleć z DIY i wykorzystać je, stosując następne propozycje z tego artykułu.


Pomysł nr 3: Sztuczne kwiaty jako nieśmiertelny flower box


Flower box ze sztucznych kwiatów to piękna dekoracja albo pomysł na prezent. Do zrobienia go nie
potrzebujesz zbyt wiele. Wystarczy ładne pudełko, gąbka florystyczna do sztucznych roślin oraz wybrane kwiaty – całe roślinki czy gałązki albo same główki. Oprócz tych materiałów przyda Ci się jeszcze wstążka, pistolet na klej na gorąco (wtedy flower box będzie trwalszy) oraz odrobina kreatywności. Wśród kwiatów i listków możesz ukryć ozdobną kartkę albo inny drobny upominek. Taki podarek ucieszy i oczy, i serce!

Pomysł nr 4: Obraz ze sztucznych kwiatów

Kolejny pomysł na wykorzystanie sztucznych kwiatów to obraz DIY. Potrzebujesz ramki, płótna, kleju na gorąco i nożyczek. Wielkość obrazu może być naprawdę dowolna, podobnie jak kwiaty i rośliny wykorzystane w kompozycji. Stworzenie barwnego obrazu na ścianę zajmie Ci pewnie nie więcej niż jedno popołudnie albo weekend.

Pomysł nr 5: Zielona ściana ze sztucznych roślin

Zielona roślinna ściana to bardzo modna ozdoba wnętrza. Tak naprawdę to obraz ze sztucznych roślin, tylko że w skali XXL. Żywe okazy długo rosną i trzeba je odpowiednio pielęgnować, a jeśli chcesz mieć swoją zieloną ozdobę „na już”, postaw na sztuczne liście. Pięknie zaprezentuje się w ten sposób np. sztuczny bluszcz.

Pomysł nr 6: Stroik na cmentarz ze sztucznych kwiatów

Ze sztucznych kwiatów możesz stworzyć efektowny stroik na cmentarz – zarówno w formie wieńca, jak i
kompozycji w wazonie lub donicy. Taka dekoracja świetnie się sprawdzi nie tylko jako ozdoba nagrobka, ale w sumie dowolnego miejsca na zewnątrz (pomyśl chociażby o pięknym wieńcu na drzwi wejściowe!). Jeśli zdecydujesz się na bukiet lub donicę, postaraj się porządnie obciążyć z natury lekką dekorację ze sztucznych kwiatów (np. kamieniami albo żwirkiem), żeby nie wywracał jej byle podmuch wiatru.

Pomysł nr 7: Sztuczne kwiaty jako ozdoba włosów

Sztuczne kwiaty z materiału (np. jedwabiu czy nylonu) na drucikach zapleć w wianek albo przyklej do klamry, opaski czy spinki do włosów. Romantyczna ozdoba głowy w stylu boho gotowa! Pięknie zaprezentuje się zarówno przy włosach puszczonych swobodnie, jak i zebranych w kucyk, koronę czy warkocz. To zaledwie 7 propozycji na wykorzystanie sztucznych kwiatów jako różnego rodzaju dekoracje. Sposobów jest oczywiście dużo więcej – z roślinnych elementów możesz stworzyć wszystko, co zechcesz! Do tego celu potrzebować będziesz odrobiny kreatywności i najpiękniejsze roślinne modele, które oferuje ci profesjonalna hurtownia sztucznych kwiatów.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk