Poranne mgły. Później więcej słońca. Pogoda na sobotę 31 października

Front atmosferyczny, który przyniósł pogorszenie pogody w piątek na zachodzie oraz w nocy w centrum i na południu kraju opuszcza już nasz kraj. Nastąpiło to szybciej niż mówiły o tym prognozy, stąd dziś lepsza pogoda niż można się było spodziewać.

Opady i mgły nad Polską

Najwięcej szans na deszcz dziś w Polsce zachodniej, gdzie na pogodę jeszcze wpływ ma system frontów atmosferycznych. Największym zaskoczeniem będzie dziś pogoda na wschodzie kraju. Jeszcze wczoraj wyglądało, że na wschodzie zalegać będzie zachmurzenie z opadami deszczu. Okazuje się, że front znacznie szybciej opuścił nasz kraj i w sobotę na wschodzie i w centrum padać może tylko symbolicznie.

Rano i w godzinach przedpołudniowych możliwe są za to na wschodzie i w centrum gęste mgły. Apelujemy do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Widzialność ograniczona może być lokalnie do raptem kilkuset metrów. To znacznie opóźnia czas reakcji za kierownicą.

Temperatura w sobotę

Sobota będzie ciepłym dniem na zachodzie kraju. W obszarze wpływu ciepłego frontu atmosferycznego temperatury powędrują nawet do 14 stopni powyżej zera. W pasie Polski centralnej w sobotę na termometrach do 11 stopni. Najchłodniej na wschodzie kraju, gdzie termometry lokalnie nie dobiją nawet do 10 stopni.