Potężne załamanie pogody. Od upałów do przymrozków w kilka dni. Spadnie pierwszy śnieg w USA

załamanie pogody

Kilka dni temu pisaliśmy o silnym załamaniu pogody jakie czeka mieszkańców USA. Do incydentu pogodowego coraz bliżej, dlatego możemy już potwierdzić, że silne załamanie pogody w USA stanie się faktem w najbliższych 48 godzinach.

Jeszcze dziś w wielu miejscach na zachodzie i w centrum USA panują prawdziwe upały. Jednak z północy Ameryki, z rejonu Wielkich Jezior spływać zaczyna potężna kropla chłodu. Lodowate masy powietrza rozpoczynają niczym niepowstrzymaną wędrówkę na południe. Silne ochłodzenie dojdzie aż do południowych stanów Ameryki Północnej.

załamanie pogody

Z jak silnym spadkiem temperatury będziemy mieli do czynienia w USA niech świadczą prognozy temperatury dla Denver. W przeciągu 48 godzin temperatura spadnie z 36 stopni Celsjusza do dwóch stopni na minusie. Do tego spadnie śnieg !

Ochłodzenie w USA

Zimna masa arktyczna znad Kanady wedrze się na południe aż do Arizony i Nowego Meksyku. Bardziej na północ, w Nevadzie, czy Idaho śniegu spadnie całkiem sporo. Na terenach podgórskich i w górach przez najbliższe 3 doby spaść może kilkadziesiat centymetrów świeżego puchu, dlatego władze regionów wydały stosowne ostrzeżenia przez gołoledzią i intensywnymi opadami śniegu.

W środę i czwartek chłodna masa powietrza zostanie wypychana znów na północ, w związku z tym na południe i zachód USA wrócą wysokie temperatury. Na styku dwóch, skrajnie różnych mas powietrza dochodziło będzie do rozwoju silnych burz. Niektóre z burz w USA w najbliższych kilkudziesięciu godzinach mogą mieć niszczącą siłę.