14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Potężny atak zimy w centrum. Amerykanie zmagają się z deszczem lodowym i śnieżycami

W Ameryce trwa bardzo intensywny spływ chłodu na południe kraju. Są miejsca, w których temperatury spadły o prawie 40 stopni Celsjusza w przeciągu kilkudziesięciu godzin.

Temperatura w Ameryce

Obecnie najchłodniej jest w Idaho, Wyoming i Montanie. Lokalnie temperatury spadły tam do -20 stopni Celsjusza. Silnym spadkom temperatury towarzyszą opady deszczu, który wraz z szybko wychładzającym się powietrzem pokrywa każdą powierzchnię lodem. Lokalnie warstwa lodu przekracza 2 centymetry. Z pewnością w północnych, a następnie centralnych stanach USA dojdzie do bardzo rozległych awarii energetycznych.

Mrozy w Usa

Kolejne dni przyniosą jeszcze większe spadki temperatur. Mieszkańcy stanów Idaho i Utah muszą przygotować się na mrozy sięgające 30 stopni na minusie. Zimno zrobi się we wtorek również w Kolorado. W Denver, gdzie jeszcze w weekend temperatury sięgały kilkunastu stopni Celsjusza, we wtorek będzie ponad dwudziestostopniowy mróz.

Zła sytuacja pogodowa w USA zacznie normować się w środę, czwartek. Wtedy to spływ arktycznego powietrza z północy dobiegnie końca. Do regionów centralnych Ameryki powrócą cieplejsze masy powietrza znad Zatoki Meksykańskiej.