Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Praktyczny przewodnik po produktach z softshellem

Softshell to nowoczesny materiał wykorzystywany do produkcji odzieży outdoorowej, sportowej i turystycznej. Składa się z dwóch warstw: warstwy wewnętrznej z flisu polarowego, zapewniającej komfort termiczny oraz warstwy zewnętrznej z gęsto tkanej dzianiny, która przede wszystkim ma chronić przed wiatrem. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów produktów z softshellem. Sprawdźmy, z czego możesz wybierać!

Kurtki softshell idealne dla miłośników sportu na świeżym powietrzu

Szczególnie popularne wśród osób uprawiających sporty na świeżym powietrzu są kurtki softshellowe. Softshell gwarantuje odpowiednią temperaturę, a przy tym jest oddychalny i dobrze odprowadza wilgoć.
Kurtki softshell mogą być noszone o każdej porze roku. Zazwyczaj nie posiadają dodatkowego ocieplenia i wykorzystujemy je przede wszystkim wiosną i jesienią, w trakcie chłodniejszych dni i wieczorów. Jednak
softshelle mogą również występować w wersji zimowej. Dzięki ciepłej wyściółce taka kurtka sprawdzi się także w mniej przyjaznych warunkach pogodowych. Jeszcze lepiej zabezpieczy przed chłodem, a jednocześnie wciąż będzie charakteryzować się dobrą oddychalnością i elastycznością. To bardzo ważne – kurtki wykonane z nieprzepuszczalnych materiałów sprawiają, że szybko się pocimy i tracimy komfort uprawiania sportu. Co gorsze, możemy się przeziębić i na jakiś czas być wyłączonym z aktywności, którą tak kochamy.

Spodnie softhellowe na długie wędrówki i nie tylko

Do wartych uwagi produktów z softshellem należą również bez wątpienia spodnie softshellowe. Podobnie jak kurtki zapewniają ochronę przed złą pogodą, a do tego są lekkie, oddychające i elastyczne. Warto wybrać spodnie z dodatkowymi kieszeniami na nogawce, które pozwalają schować najpotrzebniejsze drobiazgi. Kiedy warto zaopatrzyć się w spodnie z softshellu? Doskonale sprawdzą się w trakcie górskich wspinaczek, a także podczas wielu innych aktywności sportowych. Zapewniają skuteczną izolację termiczną, wiatroodporność, a przy tym nie krępują ruchów. Jeśli nie rezygnujesz z jazdy na rowerze nawet jesienią i zimą, spodnie softshellowe będą strzałem w dziesiątkę! Zaopatrz się również w sakwy rowerowe – e-horyzont.pl zapewnia ich szeroki wybór. Wykorzystasz je do przechowania dodatkowej bluzy, zestawu naprawczego czy prowiantu: zawsze warto być dobrze przygotowanym! Sakwę możesz zamocować na kierownicy, ramie bądź bagażniku.

Softshell a hardshell – czym się różni?

Na koniec warto wyjaśnić, czym różni się odzież softshellowa od hardshellowej. Odzież hardshellowa zapewnia 100% ochrony przed wiatrem i deszczem, przez co ma ograniczoną przepuszczalność powietrza.

Wiemy, że deszczowa pogoda nie towarzyszy nam przez cały czas. Dlatego produkty z softshellem, które
utrzymują nasz komfort cieplny, wielokrotnie będą zdecydowanie lepszym wyborem. Zwłaszcza że częściej niż deszcz towarzyszy nam chłód i wiatr, a tutaj softshell sprawdza się doskonale. Kurtki i spodnie softshellowe zatrzymują wiatr, a jednocześnie oddychają, dzięki temu nie doprowadzają do przegrzania organizmu. Warto mieć w swojej szafie produkty z softshellem!