Prognoza długoterminowa na weekend dla Polski. Pogoda na Wszystkich Świętych

Przed nami weekend, w który w Polsce przypada Wszystkich Świętych. Z pewnością wielu Polaków zainteresuje prognoza pogody na najbliższe 3 dni. Nie mamy dobrych wieści pogodowych. Pogoda w weekend nie będzie nas rozpieszczać. Pogoda na Wszystkich Świętych również przyniesie sporo chmur i deszczu. Zapraszamy na prognozę pogody na rozpoczynający się weekend.

Front atmosferyczny na zachodzie kraju w piątek

Szczegóły prognozy pogody na piątek pisaliśmy w porannej prognozie pogody. Piątek nie przyniesie dobrej pogody na zachodzie, a w kolejnych godzinach również w centrum i na południu Polski. Ciepły front atmosferyczny, który z rana wkroczył do Polski z zachodu przyniesie opady deszczu już od rana na zachodzie kraju. Z każdą godziną strefa opadów przesuwała będzie się na wschód, by w godzinach popołudniowych dotrzeć do Polski centralnej i południowej.

Temperatury w piątek tylko lokalnie przekroczą 10 stopni. Najcieplej na zachodzie kraju, gdzie front atmosferyczny o charakterze ciepłym spowoduje wzrost temperatury do 13 stopni. Podobne wartości pokażą termometry na południowym wschodzie. W pozostałych regionach kraju pogoda w piątek przyniesie nam chłód, wszędzie poniżej 10 kresek na termometrach.

Sobota pełna mgieł i zachmurzenia

Nieco mniej opadów czeka nas w Polsce w sobotę. Dzień zacznie się gęstymi mgłami w wielu miejscach Polski. Na ten moment największe szanse na powstanie gęstych mgieł w Polsce modele widzą dla regionów wschodnich. Do południa mgły ograniczać mogą widzialność do kilkuset metrów. Apelujemy o ostrożną jazdę samochodami.

Pogoda na sobotę

Więcej opadów spodziewamy się w południowej części kraju. Będą to jednak opady przelotne, o niezbyt dużym natężeniu. Deszcz padał będzie również na zachodzie kraju jednak opady słabej mżawki nie wykluczone są właściwie każdym regionie. Sobota będzie pochmurnych, szarym i jesiennym dniem. Temperatury w Polsce tylko minimalnie przekroczą 10 stopni. Najcieplej na zachodzie kraju, do 12 stopni. Na wschodzie termometry w sobotę pokażą od 9 do 11 stopni Celsjusza. W sobotę nie powinien dokuczać nam wiatr.

Prognoza pogody na niedzielę 1 listopada. Jaka pogoda we Wszystkich Świętych?

Pierwsza połowa niedzieli zapowiada się bez deszczu nad większością obszarów Polski. Przelotnie popadać może na wschodzie kraju. Lokalnie w godzinach porannych nie można wykluczyć pojawienia się mgieł. Nie powinny być one bardzo gęste. Niestety w drugiej części dnia do Polski zachodniej wkroczy strefa frontu atmosferycznego przynosząc zachmurzenie i opady deszczu. Z każdą godziną opady deszczu będą nasilały się, by wieczorem deszcz mocno padał już na całym zachodzie i południowym zachodzie kraju.

Deszcz we Wszystkich Świętych

Dużo lepiej wygląda sytuacja na wschodzie kraju. Tutaj modele numeryczne nie przewidują opadów deszczu na niedzielę 1 listopada. Po południu i wieczorem modele numeryczne widzą nawet rozpogodzenia na wschodzie Polski.

Na zachodzie pogodę dodatkowo psuł będzie wiatr, który na północy kraju może być silny. Porywy wiatru nad morzem sięgać mogą 80 km/h. Na pozostałym obszarze Polski zachodniej wiatr w porywach wiał będzie do 60 km/h.

Temperatura na Wszystkich Świętych

Niedziela Wszystkich Świętych będzie kolejnym dniem z umiarkowanymi temperaturami w Polsce. Najcieplej na zachodzie i południowym zachodzie. Tam termometry wskazywać będą nawet do 14 stopni powyżej zera. Najchłodniej na wschodzie kraju, gdzie słupki rtęci ledwo osiągną 10 stopni Celsjusza.

Podsumowując, czeka nas typowo jesienny weekend w Polsce. Sporo opadów deszczu i lokalnie gęste mgły. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę. Mimo ciężkiego czasu w Polsce życzymy Wam spokojnego weekendu.