Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na czwartek 17 sierpnia 2023. Groźne zjawiska pogodowe w Polsce

Prognoza pogody na czwartek 17 sierpnia. Burze i wysokie temperatury


Coraz groźniejsza staje się aura w naszym kraju i regionie. Wciąż napływa do nas gorące powietrze z południa. Znajdujemy się w obszarze podwyższonego ciśnienia, jednak na pogodę w kraju wpływał będzie front atmosferyczny. Dlatego prognoza pogody na czwartek przynosi nam niebezpieczne zjawiska pogodowe.

Prognoza pogody na czwartek 17 sierpnia. Sytuacja synoptyczna

Polska nadal znajdowała będzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Od wschodu po centrum Europy stacjonują dość silne wyże. Jednak powietrze, które napływa do nas z południa charakteryzuje się podwyższoną zawartością wilgoci. Blisko Polski widzimy ciepły sektor systemu frontów atmosferycznych, dlatego też w kraju występowały będą dziś burze. Jednak o tym za chwilkę.

Prognoza pogody na czwartek. Sytuacja synoptyczna
Prognoza pogody na czwartek. Sytuacja synoptyczna

Warto zwrócić uwagę na okolice Wysp Brytyjskich. Do tego regionu zbliża się głęboki niż atlantycki, który w najbliższych dniach mieszał będzie w pogodzie na zachodzie Europy. Wróćmy jednak do Polski. Poniżej szczegółowa prognoza pogody na czwartek.

Upał da ulgę w części kraju

Podczas gdy ostatnie dni przynosiły silne upały niemal w całym kraju, czwartek przyniesie chwilowy odpoczynek od bardzo wysokich temperatur w części Polski. Poniżej prognoza temperatury na dzisiejszy dzień.

Prognoza temperatury na 17 sierpnia dla Polski
Temperatury w czwartek w Polsce

Czwartek przyniesie nieco większe zachmurzenie na zachodzie i północy Polski. Związane będzie to z obecnością frontu atmosferycznego w tych regionach. Dodatkowo, za frontem spływa nieco chłodniejsze powietrze o cechach morskich. Dlatego też prognoza pogody na czwartek przynosi dla zachodniej i północnej Polski temperatury na poziomie 23-25 stopni Celsjusza. Nad samym morzem w okolicach 22 stopni. Podczas gdy w opisywanych regionach będzie nieco chłodniej, silny upał nie da nam oddechu na wschodzie kraju. Temperatury w czwartek w Polsce Wschodniej dochodzić będą do 34, lokalnie z pewnością nawet do 35 stopni Celsjusza. Ukojenia nie da nam wiatr, który poza burzami będzie dziś praktycznie nieodczuwalny. Sprawdzaj najnowsze prognozy pogody na stronie głównej portalu.

Prognoza pogody na czwartek. Burze na większym obszarze Polski

Czwartek to nie tylko wysokie temperatury w większości regionów Polski. Wysokie temperatury, podwyższona wilgotność powietrza oraz bliskość frontu przyniosą burze w Polsce. Ponieważ warunki kinematyczne będą dziś słabe, dzisiejsze burze nie powinny być dziś dobrze zorganizowane. Nie oznacza to jednak, że lokalnie nie będą to zjawiska dość silne.

Prognoza pogody na czwartek. Silne burze w Polsce
Prognoza pogody na czwartek. Burze w wielu regionach kraju

W dniu dzisiejszym najmniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia burz wystąpi w południowej i centralnej części kraju. Najmniejsze szanse na zjawiska burze mają mieszkańcy regionów północnych Polski. Prognoza pogody na czwartek przynosi nam lokalne, punktowe burze o dużej aktywności elektrycznej. Burze przemieszczały będą się bardzo powoli, dlatego dość sporym zagrożeniem będą duże sumy opadowe nad jednym obszarem. Od godzin porannych burzowo jest na zachodzie kraju. Do południa burze te wygasną, a na kolejną falę zjawisk burzowych przyjdzie nam poczekać do późnego popołudnia i wieczora.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk