Prognoza pogody na czwartek 25 maja. Powrót lata do Polski. Znów lokalnie silne burze

Wiem, że mieszkańcy Polski Wschodniej wcale nie odczuli by lato gdziekolwiek nas opuściło. Jednak na zachodzie kraju po przejściu frontu zrobiło się nieco chłodniej. Prognoza pogody na czwartek mówi jasno, że wyższe temperatury powietrza powrócą również na zachód kraju. Zapraszam na szczegóły.

Prognoza pogody na czwartek. Front nadal wpływał będzie na pogodę

Właściwie od wtorku nad naszym krajem wolno przesuwa się strefa frontu atmosferycznego. Z frontem związany jest płytki niż. Te dwójka w połączeniu z napływem ciepłych, wilgotnych mas powietrza przynosi nam letnie temperatury oraz burze. Przynajmniej w strefie przed frontowej. Za frontem zrobiło się chłodniej, jednak o tym za chwilę.

Prognoza pogody na czwartek. Sytuacja synoptyczna
Prognoza pogody na czwartek. Sytuacja synoptyczna

Dziś obserwujemy dość ciekawą sytuację synoptyczną w Europie. Centrum kontynentu w tym Polska dostaję się pod wpływ wyżu. Jednoczenie w regionie zalegał będzie jeszcze słabnący i tracący na aktywności front atmosferyczny. Gorące i wilgotne masy powietrza zalegają na południu i wschodzie kontynentu. W tych regionach burze mogą być dziś bardzo silne. W Polsce również może dziś zagrzmieć. Front wpływał będzie jeszcze na pogodę w północnej, a zwłaszcza północno wschodniej części kraju.

Prognoza pogody na czwartek. Burze możliwe w części kraju
Prognoza pogody na czwartek. burze możliwe w części Polski

Tutaj wczesnym popołudniem rozwiną się burze, by w kolejnych godzinach przesunąć się na wschód. Burze w czwartek w Polsce nie wystąpią na dużym obszarze, jednak lokalnie spaść może mały grad oraz bardzo intensywne opady deszczu. Prognoza pogody na czwartek jasno pokazuje, że na zachodzie kraju pojawią się rozpogodzenia. Wchodzimy w okres dominacji wyżu. Powoli zacznie to być widoczne na zachodzie Polski. Przeczytaj również: Mróz w Europie na koniec maja. Czeka nas ochłodzenie w Polsce?

Wyższe temperatury wracają do całej Polski

Środa upłynęła nam pod znakiem niższych temperatur powietrza na zachodzie Polski. Prognoza pogody na czwartek podtrzymuje taki scenariusz, jednak temperatury na zachodzie będą kolejne kilka stopni wyższe niż jeszcze poprzedniego dnia.

Prognoza temperatury na czwartek 25 czerwca
Prognoza temperatury na czwartek 25 czerwca 2023

W większości regionów Polski temperatury dziś przekroczą dwadzieścia stopni Celsjusza. Nieco poniżej wskażą dziś termometry na krańcach północnych kraju oraz na obszarach podgórskich na południu Polski. Najcieplejszym regionem będzie dziś północny wschód kraju. Tutaj termometry wskazać mogą nawet 26-27 stopni powyżej zera. Również bardzo ciepło na wschodzie kraju, gdzie termometry pokazywały będą w okolicach 24 stopni Celsjusza. Temperatury odczuwalnej nie powinien obniżać wiatr, choć ten będzie odczuwalny w regionach północnych Polski. Ciśnienie atmosferyczne wciąż powoli rośnie. Dziś barometry wskazywały będą ponad 1020 hPa. Wartość ciśnienia atmosferycznego pozytywnie wpływała będzie na nasze samopoczucie.