Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na dziś. Wtórny niż znów popsuje aurę w kraju, ale burze nie wystąpią

We wtorek Polska znajdzie się w zasięgu płytkiego, wtórnego niżu „NILS II” znad północnych Niemiec. W pierwszej części dnia od południowego zachodu zacznie nasuwać się strefa ciepłego frontu atmosferycznego, za którym napłynie cieplejsze i bardziej stabilne powietrze polarne morskie. Przemieszczać będzie się na północny wschód, burze nie są prognozowane.

Na najwięcej chwil ze słońcem mogą dziś liczyć mieszkańcy Polski południowej. Na pozostałym obszarze zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego, okresami całkowite. Deszcz spadnie przeważnie na zachodzie i północy kraju, natomiast popołudniu może popadać na Mazowszu, Kujawach i Podlasiu. Wieczorem opady możliwe są na Opolszczyźnie i w woj. dolnośląskim, następnie opady mają przesunąć na Ziemię Świętokrzyską, południe Mazowsza i wieczorem dotrą do woj. lubelskiego.

W nocy z wtorku na środę opady występować mają głównie na zachodzie i północy oraz Podlasiu.

Komunikat IMGW-PIB o dzisiejszej sytuacji pogodowej

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, na północy przejściowo o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów – do 15 mm w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim. Jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane i bez opadów. Temperatura maksymalna od 12°C, 14°C na północy kraju, 15°C, 18°C w centrum, na zachodzie i Podhalu do 19°C, 21°C na południu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu miejscami dość silny, w porywach do 65 km/h, a w Tatrach i szczytowych partiach Sudetów do 80 km/h, południowo-zachodni – informuje IMGW-PIB.

Prognoza pogody na dziś (IMGW PIB)

Sytuacja synoptyczna na dzień 1 października 2019, godzina 12 UTC

Spodziewany obszar opadów na 1 października 2019 przez model SWISS-HD

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW I CHMUR PONIŻEJ

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz