Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na jutro: Słaby deszcz możliwy na zachodzie, sporo chmur, ale burze dopiero w środę

Prognoza pogody na 24 września 2019 r. Sprawdź, gdzie możliwe są opady deszczu. Burze możliwe dopiero w środę.

We wtorek Polska nadal będzie w zasięgu układu wysokiego ciśnienia z centrami nad Białorusią i północną Skandynawią. Jedynie zachodnia połowa kraju znajdzie się pod wpływem płytkiej zatoki niżowej oraz zokludowanego frontu atmosferycznego. Przeważający obszar Polski będzie w ciepłym powietrzu polarnym morskim tylko północny wschód i krańce zachodnie znajdą w chłodniejszej masie powietrza.

Sytuacja synoptyczna na dzień 24.09.2019 r. godzina 12 UTC

We wtorek na przeważającym obszarze Polski panować ma zachmurzenie duże, miejscami całkowite. Najwięcej chwil ze słońcem będą mieć mieszkańcy północno-wschodniej części RP.

Wiele wskazuje, że w pasie od północnej Polski aż na południe i południowy-wschód rozciągać będzie się duże i lokalnie całkowite zachmurzenie chmurami niskimi, głównie typu Stratus oraz Stratocumulus. W drugiej części dnia prognozowane są większe rozpogodzenia.

Duża ilość chmur wystąpić ma m.in w dzielnicach zachodnich. Zwłaszcza w pasie od woj. dolnośląskiego przez Ziemię Lubuską aż po województwo zachodniopomorskie. Na krańcach zachodnich tych województw prawdopodobne są słabe opady deszczu.

Spodziewany obszar chmur i opadów rano i w drugiej części wtorkowego dnia przez model UMPL 4 km, ICM-UW, meteo.pl

ICM-UW, pierwsza część dnia
ICM-UW, popołudnie

Zdecydowanie więcej opadów deszczu jest prognozowanych od Ziemi Lubuskiej przez Pomorze Zachodnie aż po Pomorze, ale to dopiero w nocy z wtorku na środę. Pojutrze słabe opady deszczu obejmą m.in Wielkopolskę, chociaż mogą one pojawić się już następnej nocy. Deszcz prawdopodobne nie obejmie Opolszczyzny i Ziemi Łódzkiej.

Prognoza pogody na 24 września 2019 r. (IMGW-PIB)

IMGW-PIB

Noc z wtorku na środę (IMGW-PIB)

IMGW-PIB

Bieżące położenie chmur i opadów i poniżej

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz