Prognoza pogody na noc. Deszczowo na wschodzie. Burze na zachodzie zanikną

We wtorkowy dzień do Polski wschodniej niespodziewanie wtargnęła strefa opadów deszczu, które miejscami miały charakter umiarkowany. Podczas nadchodzącej nocy strefa ta nadal przemieszczała będzie się nad Polską wschodnią dając opady deszczu. Deszcz podczas nadchodzącej nocy powinien być jednak dużo słabszy niż za dnia.

Sytuacja synoptyczna na dzień 3.06.2020. 00 UTC

Burze, które lokalnie rozwijały się podczas wtorku w Polsce zachodniej stracą na silne. Po zmroku ostatnie komórki burzowe nad Polską zanikną całkowicie i po zmroku burze w Polsce już nie wystąpią.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Nadchodząca noc nie będzie w Polsce bardzo ciepła. Najwyższe temperatury na południowym wschodzie, gdzie termometry pokażą od 7 do 9 stopni Celsjusza. W centrum kraju 6-8 stopni powyżej zera. Na północy Polski w okolicach 6 kresek. Najchłodniej w górach, gdzie termometry wskażą tylko 4-5 stopni powyżej zera. Jak na pierwsze dni czerwca to temperatury w nocy “nie powalają”.

W pierwszej części nocy możliwy słaby wiatr na wschodzie kraju. Z każdą godziną jednak siła wiatru na wschodzie będzie coraz niższa, by nad ranem w środę wiatr zamilkł całkowicie. W pierwszej części nocy lekkie porywy wiatru możliwe będą również na zachodzie kraju, tam gdzie przechodziły będą pozostałości po dziennych burzach. Na południowym zachodzie Polski nie wyklucza się wystąpienia słabych mgieł.