Prognoza pogody na noc. Mgły w Polsce. Mróz tylko na południu. Brak opadów i burz

We wtorek 7 kwietnia niezmiennie znajdowaliśmy się pod wpływem ośrodków wysokiego ciśnienia. Stąd w Polsce słoneczna, piękna wiosenna pogoda. Napływ ciepłych mas powietrza zapewniał nam temperatury w okolicach nawet 17-20 stopni powyżej zera.

Noc nie przyniesie większych zmian w pogodzie. Polska pozostanie w obszarze pogodnego nieba, jednak w wielu miejscach kraju pojawić się mogą mgły. W nocy spadnie oczywiście temperatura powietrza.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Najchłodniej podczas nadchodzącej nocy będzie w górach. To jedyny region Polski, gdzie do czynienia będziemy mieli z mrozem. Słupki rtęci w Tatrach spadną do -1 stopnia. Pozostała, południowa część Polski to temperatury od 4 do nawet 6 stopni. Tylko nieco chłodniej będzie nad morzem. Tam podczas nocy z wtorku na środę będzie od 2 do 3 stopni powyżej zera.

W drugiej części nocy w Polsce nie wykluczone są mgły. Te wystąpić mogą w północnej części kraju. Regiony, w których pojawić się może mgła to zachodniopomorskie, pomorskiej, kujawsko-pomorskie, Warmia i Mazury, a także północ Mazowsza. Mgły w nocy, o ile wystąpią nie będą gęste. Nie powinny przeszkadzać zbytnio kierowcom.