Prognoza pogody na noc. Przymrozki na wschodzie i w centrum . Pogodna noc w Polsce

Polska dostała się pod wpływ wyżu. Taka sytuacja baryczna zapewnia lepszą pogodę w kraju, ale jednocześnie do Polski spływa chłodniejsze powietrze z północnego-zachodu kontynentu. Tak będzie jeszcze podczas dzisiejszej nocy podczas której we wschodniej Polsce wystąpić mogą przymrozki. Odpowiednie ostrzeżenia meteorologiczne zostały wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognozowany obszar przygruntowych przymrozków na nadchodzącą noc według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na godziny nocne i poranne z czwartku na piątek.

Widać tu, że praktycznie cała Polska wschodnia, centralna i częściowo południowa część kraju nastawić się w nocy musi na przygruntowe przymrozki. W niektórych regionach temperatura przy gruncie spaść może nawet do kilku kresek poniżej zera.

Im dalej na zachód kraju tym cieplej. Polska centralna to 2-4 stopni powyżej zera. Na zachodzie kraju do nawet 5-6 stopni Celsjusza na plusie.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Nadchodząca noc nie przyniesie w Polsce opadów. Niebo będzie praktycznie bezchmurne w większości regionów kraju, co sprzyjać ma radiacyjnemu wypromieniowanie ciepła. Nie pojawią się również inne zjawiska atmosferyczne takie jak mgła. Czeka nas pogodna i rześka noc.

Po dość wietrznym dniu, zwłaszcza na wschodzie kraju podczas nadchodzącej nocy wiatr praktycznie zaniknie. W nocy stanie się praktycznie bezwietrznie.