Prognoza pogody na noc. Przymrozki w Polsce. Ostrzeżenia przed mrozem. Opady i burze nie wystąpią

Kolejną dobę znajdujemy się pod wpływem wyżu MAX, którego centrum przemieszczał się dziś nad Polską. Układ ośrodków barycznych powoduje, że do Polski spływa obecnie chłodne powietrze z północy kontynentu.

Spływ powietrza polarnomorskiego z północy zaowocuje podczas dzisiejszej nocy spadkami temperatury poniżej zera.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Tylko na południu Polski temperatura podczas dzisiejszej nocy będzie dodatnia. 3-4 stopnie na Podkarpaciu. Od 2 do 3 stopni w Małopolsce i na Śląsku. W regionach centralnych, od Lubelszczyzny, przez Mazowsze po Wielkopolskę w okolicach zera. Regiony północne Polski to już temperatury ujemne.

Ostrzeżenia IMGW-PIB

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydował się wydać ostrzeżenia meteorologiczne dla terytorium Polski. Ostrzeżenia przez przymrozkami obowiązują na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Podlasiu, Kujawach, Warmii i Mazurach, Pomorzu i w północnej Wielkopolsce. Temperatura w tych regionach spadnie do nawet -4 stopni. Przy gruncie przymrozki mogą być nawet większe.

Podczas nadchodzącej nocy nad Polską nie wystąpią opady. W skutek braku wiatru nie wykluczamy wystąpienia mgieł. Jako, że mgły pojawią się w północnych regionach kraju nie wykluczone jest wystąpienie mgieł marznących.