Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na poniedziałek 11 września 2023. Upał w Polsce. Nadciąga zmiana pogody

Prognoza pogody na poniedziałek 11 września 2023


Zmiana pogody, to dopiero nadciąga. Prognoza pogody na poniedziałek przynosi nam kontynuację letniej, gorącej i słonecznej aury. Spójrzmy zatem co przed nami w pogodzie podczas dzisiejszego dnia.

Prognoza pogody na poniedziałek. Sytuacja synoptyczna

Sytuacja synoptyczna w naszej części Europy zaczyna się zmieniać. Spójrzmy na mapę synoptyczną Europy.

Prognoza pogody na poniedziałek 11 września. Sytuacja synoptyczna
Prognoza pogody na poniedziałek. Sytuacja synoptyczna

Nad Skandynawię „przedarł się” ośrodek niskiego ciśnienia. Wraz z nim z zachodu, na wschód Europy sunie system frontów atmosferycznych przynosząc załamanie pogody. Front dotrze do nas w środę. Prognoza pogody na poniedziałek dla Polski nadal całkowicie zależna jest od obszaru wysokiego ciśnienia. Antycyklon odsuwa się jednak na wschód, co warto zaznaczać już dziś, pomimo, że jeszcze dziś nie wpłynie to na pogodę w kraju. Poniedziałek przyniesie bardziej dynamiczną pogodę na zachodzie Europy. W pasie od wschodniej Hiszpanii, przez Francję po Włochy pojawia się burze, które lokalnie mogą być całkiem silne.

Prognoza pogody na poniedziałek. Upał w Polsce

Niesamowity jest tegoroczny wrzesień jeśli chodzi o temperatury powietrza. Pierwsza połowa września będzie prawdopodobnie jedną z najcieplejszych w historii pomiarów dla naszego kraju. Poniedziałek przynosi dalszy wzrost temperatur powietrza w kraju.

Prognoza pogody na poniedziałek. Wysokie temperatury powietrza
Prognoza pogody na poniedziałek. Wysokie temperatury

W dniu dzisiejszym w wielu regionach Polski temperatury sięgną 30 stopni Celsjusza. Największe szanse na upał mają mieszkańcy centrum i zachodu kraju. Jednak wszędzie poniedziałek przyniesie upalny lub gorący dzień. We wszystkich regionach Polski termometry wskażą dziś powyżej 25 stopni Celsjusza. Najchłodniej, o ile w ogóle można tak napisać będzie dziś na krańcach północnych kraju. Nad Bałtykiem termometry wskazywały będą dziś 24-26 stopni Celsjusza. Przeczytaj również: Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski

Brak chmur i opadów w poniedziałek w kraju

Temperaturę odczuwalną będzie podnosić dziś słońce, którego w Polsce będzie mnóstwo. Ponieważ nadal znajdujemy się pod wpływem wyżu, to nie uświadczymy dziś większego zachmurzenia. Chmury nawet jak będą się pojawiać, nie przyniosą opadów, a nawet większego cienia.

W poniedziałek 11 września nie uświadczymy chmur nad Polską
Brak zachmurzenia nad Polską

Deszcz nie spadnie dziś na terenie kraju. Taki rodzaj pogody zostanie z nami jeszcze kilkadziesiąt godzin. Zbliża się załamanie pogody, jednak to jeszcze nie temat na dzisiejszy wpis. Prognoza pogody na poniedziałek to same pozytywne wieści. Także w temacie wiatru, a w zasadzie jego braku nad Polską. Poniedziałek będzie bezwietrzny, co również przełoży się na wzrost temperatur odczuwalnych w kraju.

Podsumowując, prognoza pogody na poniedziałek przynosi nam same pozytywne wiadomości. Dzisiejszy dzień będzie ciepły jak lipcowy. W kraju na termometrach pojawią się trzydziestostopniowe wartości temperatury. Opady nie wystąpią, a zachmurzenie będzie bardzo małe. Do tego dodać należy wartość ciśnienia atmosferycznego. Barometry wskazywały będą dziś ponad 1020 hPa, co mam nadzieję pozytywnie przełoży się na nasze samopoczucie. Życzę Wam dobrego poniedziałku. Pogoda, by dzień był pozytywny będzie nam sprzyjać.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk