Prognoza pogody na poniedziałek 13 lipca

Polska dostaje się pod wpływ ośrodka wysokiego ciśnienia YOANN. Do kraju spływa chłodna masa powietrza o typie polarnomorskim. Czeka nas umiarkowanie ciepły dzień bez dynamicznych zjawisk pogodowych.

pogoda

Poniedziałek nie rozpieści nas wysokimi temperaturami, choć te będą całkiem przyjemne. Najcieplej na południowym zachodzie kraju gdzie słupki rtęci wskażą do 23 stopni powyżej zera. Chłodniej, 20 stopni dziś w centrum kraju. Na wschodzie i Pomorzu 18-19 stopni powyżej zera. Najchłodniej dziś będzie na Mazurach i Suwalszczyźnie, gdzie słupki rtęci wzrosną do ledwie 17 kresek.

Prognoza pogody na poniedziałek (IMGW-PIB)

pogoda 13 lipca

Modele numeryczne widzą w poniedziałek nad Polską przelotne opady deszczu. Byłyby to opady pochodzące z chmur konwekcyjnych powstających w chłodnej masie powietrza. Ciężko prognozować jest dokładny region gdzie w takich warunkach spaść może deszcz, jednak największe szanse na opady ma dziś północ, centrum i wschód Polski.

deszcz w polsce

Poniedziałek 13 lipca będzie praktycznie bezwietrzny w naszym kraju. Słaby wiatr możliwy jest na północy Polski, ale i tak będzie on praktycznie nieodczuwalny. Podsumowując, pierwszy dzień tygodnia przywita nas zatem bardziej wiosenną niż letnią temperaturą. Przelotnie padać może deszcz. Burze w Polsce nie wystąpią.