Prognoza pogody na poniedziałek. Brak opadów. Pogłębiająca się susza w Polsce

Poniedziałek 20 kwietnia nie przyniesie większych zmian w pogodzie nad Polską. Nadal pozostajemy w obrębie działania wyżu ODILO z północy kontynentu. Do Polski napływa chłodne i suche powietrze nie dając szans na opady deszczu w kraju. Z każdym dniem susza w Polsce narasta. Nie zdziwi nas, że zniesiony w dniu dzisiejszym zakaz wstępu do lasów za kilka dni zostanie wprowadzony ponownie. Tym razem nie z powodu pandemii, a olbrzymiego zagrożenia pożarami.

Poniedziałek rozpoczął się niskimi temperaturami powietrza. W chwili obecnej, w wielu miejscach w Polsce słupki rtęci termometrów ledwo przekroczyły poziom zero, w wielu miejscach był przymrozek. Jednak z każdą godziną temperatura będzie rosła. W najcieplejszym momencie dnia, na zachodzie kraju ujrzymy nawet 15 stopni powyżej zera.

Prognoza pogody na poniedziałek (IMGW)

Zachód będzie najcieplejszym regionem w Polsce w poniedziałek. Trochę chłodniej, bo do 13 stopni będzie w regionach południowych kraju. Najchłodniejszy (choć nadal przyjemny) dzień czeka mieszkańców Polski wschodniej. Tutaj od 9 stopni na Suwalszczyźnie, do 11 kresek w lubelskim i na Podkarpaciu.

Tak jak pisaliśmy w pierwszym akapicie. W Polsce dziś nie wystąpią opady deszczu, co przyczyni się do pogłębienia i tak trudnej sytuacji hydrologicznej w naszym kraju. Na niebie wystąpią słabo rozwinięte (wpływ wyżu) chmury kłębiaste i podinwersyjne Stratocumulusy. Jednak nie przyniosą one opadów. Stopniowo będą one schodzić na południe, utrzymując się nawet w godzinach nocnych pod warstwą inwersyjną.