Prognoza pogody na środę 22 lipca 2020. Temperatury nie rozpieszczą. Burze nie wystąpią

pogoda

Dostajemy się pod wpływ ośrodka wysokiego ciśnienia ALBRECHT. W jego centrum ciśnienie wynosi nawet 1020 hPa. Bliskość wyżu niedaleko Polski skutkuje stabilną słoneczną pogodą, ale i spływem chłodniejszych mas powietrza do naszego kraju.

Powyższe idealnie pokrywa się z dzisiejszą prognozą pogody. W Polsce temperatury będą dziś raczej umiarkowane, a opady deszczu wystąpić mogą symbolicznie.

Prognoza pogody na środę (IMGW-PIB)

pogoda środa

Temperatury w całym kraju oscylowały będą w okolicach 20 stopni Celsjusza. Przyznajemy, że takie wartości temperatury w ostatniej dekadzie lipca nie zachwycają. Na północy kraju będą dziś miejsca, gdzie słupki rtęci wskażą raptem 18-19 stopni. Tak będzie między innymi nad morzem i na Suwalszczyźnie. Niewiele cieplej w pasie Polski centralnej, gdzie temperatury wzrosną do zaledwie 21 stopni. Najcieplej na południu kraju gdzie słupki rtęci wskażą 23 kreski. Wyjątkiem będą oczywiście góry, gdzie temperatura w środę to 18 kresek.

deszcz

Deszcz w Polsce spaść może dziś w symbolicznych ilościach. Opady jeśli wystąpią, będą bardzo lokalne i słabe. Największe szanse na opady mają dziś mieszkańcy Polski północnej. Jednak jeszcze raz podkreślmy. Opady związane będą z bardzo słabą konwekcją jaka dziś wystąpić może nad morzem i w dzielnicach północnych. Wystąpienie dziś opadów wcale nie jest pewne.