Prognoza pogody na Wielkanoc 2019 r. dla Polski, będzie nawet 21°C, potem burze

Do Świąt Wielkanocnych pozostało już niewiele czasu, wiele osób zastanawia się zapewne jaka pogoda czeka nas w tym okresie. Prognozy modeli numerycznych na ten czas są optymistyczne.

Od początku zeszłego tygodnia pogodą w naszej części Europy steruje potężny wyż znad Skandynawii. Powodował i dalej sprzyja napływowi bardzo chłodnego powietrza arktycznego.

Na nadchodzące święta wyż nad Skandynawią pozostanie z nami, ale masa powietrza w antycyklonie będzie już dużo cieplejsza. Prognoza modeli na ten okres uległa nieco zmianie względem poprzednich dni.

Wielki Piątek

Modele numeryczne prognozują wysoką temperaturę powietrza, zwłaszcza na zachodzie dochodzące do 20 stopni. Pozostaniemy pod wpływem wyżu, dlatego opady nie są prognozowane.

Prognozowane maksymalne wartości temperatury w poniedziałek

Wielka Sobota

W sobotę termometry pokażą od 14 stopni na południu, na wschodzie będzie od 14 stopni do 17 stopni. W centrum do 18 stopni, najcieplej na zachodzie nawet 21 stopni. Nie są na tą chwilę prognozowane opady atmosferyczne.

Niedziela Wielkanocna

Prognoza na ten dzień względem poprzedniego dnia uległy dużej zmianie. Na wschodzie i w centrum prognozowane są na tą chwilę opady deszczu. Dość odległy termin sprzyjać ma jeszcze korekcie prognoz na ten okres. Jedynie zachód Polski według najnowszych prognoz będzie cieszył się słoneczną aurą. Najchłodniej może być na wschodzie, nawet poniżej 10 stopni.

Opady mogą w nadchodzącą niedzielę objąć m.in południowy wschód, wschód oraz centrum kraju.

Poniedziałek Wielkanocny

Według bieżących prognoz najchłodniej będzie na wschodzie w „Lany Poniedziałek” z przelotnymi opadami deszczu, natomiast najcieplej na zachodzie, z temperaturą powyżej 20 stopni.

Z pewnością będziemy jeszcze aktualizować prognozę na święta, ponieważ ulega ona w dalszym ciągu mniejszym bądź większym zmianom. Jest to jeszcze dość odległy termin.

Pod koniec kwietnia wzrośnie ilość burz na co wskazują prognozy modeli numerycznych, piszemy o tym w artykule poniżej.