Prognoza pogody na Wielkanoc. Sprawdź, jaka pogoda w Święta. Ciepło, a później załamanie pogody i burze

Rozpoczynamy okres najważniejszych Świąt dla wiernych Kościoła Katolickiego. Po Wielkim Tygodniu, czas na Wielkanoc, czas zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Przyjrzyjmy się, jaka w tych dniach czeka nas pogoda.

Prognoza pogody na Wielką Sobotę

W Wielką Sobotę czeka nas słoneczna, stabilna pogoda. Na pogodę w Polsce wpływ będzie miał ośrodek wysokiego ciśnienia MAX, którego centrum znajduje się dziś nad Polską. W całym kraju, w Wielką Sobotę ma być słonecznie i ciepło.

Prognoza pogody na sobotę według IMGW-PIB

Temperatury w sobotę będą iście wiosenne. Od 12 stopni na północy kraju (chłodniej, około 10 na Suwalszczyźnie) po nawet 18 kresek powyżej zera na południowym zachodzie Polski. W centrum i na południowym wschodzie 14-15 stopni ciepła.

Niedziela Wielkanocna z jeszcze lepszą pogodą. Dobre prognozy

Temperatury w Niedzielę Wielkanocną jeszcze wzrosną. W całym kraju słupki rtęci wzrosną ponad 15 kresek. Będą w Polsce miejsca, gdzie temperatura wzrośnie ponad 20 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie termometry wskażą wspomniane 15 stopni. Nad morzem od 17-19 co będzie temperaturą podobną jak na wschodzie Polski. Najcieplej w Niedzielę Wielkanocną będzie na południu kraju. Podkarpacie, Małopolska to 19 stopni ciepła. Najcieplej na południowym zachodzie kraju. Na Śląsku i Dolnym Śląsku termometry pokażą nawet 22 stopnie.

Prognoza pogody na niedzielę (IMGW-PIB)

Pogoda w Niedzielę Wielkanocną nadal będzie stabilna. Na niebie pojawi się więcej chmur, jednak będą to wiosenne, niegroźne chmury kłębiaste. Deszcz nie spadnie w żadnym regionie kraju.

Poniedziałek przyniesie załamanie aury

Zdecydowanie pogorszenie pogody nastąpi w Lany Poniedziałek. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczał się będzie aktywny front atmosferyczny.

Front przyniesie delikatne ochłodzenie, ale przede wszystkim przyniesie tak upragnione opady. W Polsce zaczyna być dramatycznie sucho. Płoną łąki i lasy, wody w rzekach i wody gruntowe mają bardzo niski poziom. Deszcz jest bardzo potrzebny. Nie wyklucza się, że w poniedziałek w Polsce pojawią się pierwsze w tym sezonie bardziej aktywne burze. O tym pisali będziemy bliżej „śmigusa”, jednak liczymy, że poniedziałek może przynieść nam pierwsze zdjęcia burz w tym sezonie. Burze możliwe są lokalnie w pasie od woj. dolnośląskiego przez Łódzkie po po Mazowsze i Podlasie. Zagrzmi też na Ziemi Świętokrzyskiej i w woj. lubelskim.

Prognoza pogody na poniedziałek (IMGW-PIB)

Wraz z sunącym z północy na południe frontem przemieszczała się będzie strefa opadów deszczu i możliwych burz. Pogorszenie pogody już z rana obecne będzie na północy kraju. Tam również najchłodniej, bo zaledwie 12-14 stopni. Im dalej na południe kraju tym cieplej. W regionach centralnych i południowych Polski w Wielkanocny Poniedziałek temperatury sięgną nawet 19-20 stopni powyżej zera.