Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na wtorek 31 stycznia 2023. Śnieżyce i opady marznące. Możliwa gołoledź

Prognoza pogody na wtorek 31 stycznia. Śnieżyca i gołoledź w Polsce

Poniedziałek przyniósł nam śnieżycę i bardzo silny wiatr w Polsce. Sprawdźmy co mówi nam prognoza pogody na wtorek 31 stycznia. Ponieważ pogoda w Polsce znów będzie niestety niebezpieczna, zapraszam na szczegóły.

Prognoza pogody na wtorek. Kolejny front wkroczy do Polski

Na wstępie spójrzmy na mapę baryczną Europy na wtorek 31 stycznia. Widać tu front atmosferyczny zbliżający się do Polski.

Prognoza pogody na wtorek. Sytuacja baryczna
Prognoza pogody na wtorek. Sytuacja baryczna

Polska wciąż znajduje się pod wpływem aktywnego niżu z północy Europy. Przyniesie to rozwój chmur kłębiastych na terenie całego kraju. Chmury te będą przynosiły śnieżyce, które lokalnie mogą być bardzo intensywne. Nie możemy wykluczyć, że dziś nad Polską pojawią się burze. Jednak prawdopodobieństwo ich wystąpienia nie jest duże. W godzinach popołudniowych nad regiony zachodnie Polski dotrze strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Front ma charakter ciepły, wiec wraz z nim do kraju napłyną nieco cieplejsze masy powietrza na wszystkich poziomach troposfery. Dlatego też w godzinach popołudniowych i wieczornych spodziewamy się w Polsce groźnych opadów.

Pogoda we wtorek przyniesie groźne opady w Polsce
Pogoda we wtorek przyniesie groźne opady

Na zachodzie kraju po południu na wschód przemieszczała będzie się strefa opadów mieszanych i marznących. Lokalnie prawdopodobne są opady marznące. Uwaga na drogach i chodnikach. Prognoza pogody na wtorek mówi, że na zachodzie kraju możliwa jest gołoledź. Apelujemy o ostrożność w dniu dzisiejszym. Podczas gdy po południu na zachodzie opady mogą być niebezpieczne, w centrum i na wschodzie wieczorem we wtorek i w nocy z wtorku na środę powinien padać dziś śnieg. Przeczytaj również: Prognoza pogody na 5 dni dla Polski.

Silny wiatr i dodatnie temperatury w części kraju

Ponieważ opadów nad Polską będzie dziś sporo i w wielu miejscach będą to opady śniegu, to pokrywa śnieżna nie będzie mocna przyrastać. To dlatego, że temperatury w kraju będą dziś dodatnie.

Prognoza pogody na wtorek. Mapa temperatur powietrza
Prognoza pogody na wtorek. Temperatury powietrza

Podczas gdy w górach i na obszarach podgórskich panował będzie lekki mróz, na nizinach temperatury we wtorek od 0 na wschodzie do nawet 3-4 stopni na zachodzie Polski. W związku z tym padający śnieg w dłuższej perspektywie czasu będzie topniał. Niestety, wraz z dotarciem do kraju strefy frontowej, znów czeka nas silny wiatr. Po południu i wieczorem na północnym zachodzie siła wiatru znów przekroczy 80 km/h. Strefa silnego wiatru obejmie pozostałe regiony kraju w nocy z wtorku na środę. Ciśnienie atmosferyczne w dzień wzrośnie w okolice 1010 hPa, by po południu znów wędrować w dół w okolice 1000 hPa. W kolejnych godzinach na stronie na pewno ukażą się aktualności pogodowe takie jak koszmarny atak zimy w Japonii. Będzie też wpis o silnej wichurze, którą widać w prognozach pogody dla Polski. Zapraszam do odwiedzenia portalu jeszcze przed południem.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk