Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Prognoza pogody na wtorek 8 sierpnia 2023. Jest szansa na powrót lata do Polski?

Prognoza pogody na wtorek 8 sierpnia. Rozpogodzenia. Powrót lata?


Wczorajszy dzień przyniósł znaczną poprawę pogody względem weekendu. Jednak nad Polską rozszalała się silna wichura. Sprawdzimy co przyniesie nam prognoza pogody na wtorek 8 sierpnia. czy wist się uspokoi? Czy wyższe temperatury wrócą do kraju?

Prognoza pogody na wtorek 8 sierpnia. Sytuacja synoptyczna

Powoli kończymy okres bardzo ciekawej, jednak niezbyt przychylnej pogody w Polsce i regionie. Niż Zachariasz, sprawca pogodowego zamieszania w ostatnich kilku dniach odsuwa się na północ. Wpływ na aurę w znacznej części kontynentu zaczyna wywierać obszar podwyższonego ciśnienia z południa Europy.

Prognoza pogody na wtorek. Sytuacja synoptyczna nad Europą
Prognoza pogody na wtorek. Sytuacja synoptyczna

Daleko na Atlantyku do Europy zbliża się kolejny niż, jednak w najbliższym czasie nie będzie wywierał on żadnego wpływu na aurę w naszym kraju. Wiedząc już jaka jest sytuacja synoptyczna podczas dzisiejszej doby, sprawdźmy co przyniesie nam prognoza pogody na wtorek. Czy w związku z odsuwaniem się niżu jest szansa na rychły powrót lata do Polski?

Temperatury jeszcze dziś nie będą nas rozpieszczać

Wciąż spływa do nas chłodniejsza masa pochodzenia morskiego. Gorące, zwrotnikowe masy powietrza zostały wypchnięte daleko na wschód. Dlatego też temperatury jeszcze dziś w kraju nie będą typowo letnie.

Prognoza pogody na wtorek. Średnie temperatury w Polsce
Prognoza pogody na wtorek. Umiarkowane temperatury powietrza

Najwyższe wartości temperatury w Polsce we wtorek to okolice 20 stopni Celsjusza. Takie wartości temperatury pokażą dziś termometry w południowej połowie kraju. Poniżej dwudziestu stopni Celsjusza przyniesie dzisiejszy dzień na północy kraju. Widzimy więc, że prognoza pogody na wtorek nie rozpieści nas temperaturami powietrza. Jednak mam dobre wieści dla wszystkich amatorów wysokich temperatury. Sierpień i to całkiem nie długo przyniesie nam bardzo wysokie temperatury powietrza. Jeszcze kilka dni.

Prognoza pogody na wtorek. Wichura zacznie tracić na sile

Z dobrych wieści pogodowych mam takie, że silny wiatr, jaki dokuczał nam w kraju choćby w poniedziałek zacznie tracić na sile. Jeszcze w pierwszej części dnia mocno wiało będzie na północy i w centrum kraju.

Silny wiatr we wtorek 8 sierpnia w Polsce
Nadal silny wiatr we wtorek w Polsce

Na północy kraju wiatr wiać może z prędkością nawet do 90 km/h. W centrum kraju porywy wiatru we wtorek w pierwszej części dnia osiągać będą 50 km/h. Podczas gdy w pierwszej części dnia wiatr będzie jeszcze mocno odczuwalny, a na północy silny, prognoza pogody na wtorek przynosi nam dobre wieści na drugą połowę dnia. W związku z odsuwaniem się niżu na północ, maleć zacznie kontrast ciśnienia w regionie. Dlatego też wiatr zacznie słabnąć, by wieczorem uspokoić się niemal całkowicie.

Prognoza pogody na wtorek. Przelotne opady deszczu
Prognoza pogody na wtorek. Przelotne opady deszczu w Polsce

Podczas gdy wiatr zacznie odpuszczać, prognoza pogody na wtorek nie przyniesie nam całkowitego odpoczynku od opadów. Nie wiem jak Wy, jednak ja mam powoli dość opadów, które od początku sierpnia dość mocno dają się we znaki w naszym kraju. Dziś deszcz ponownie będzie padał w Polsce, jednak będą to już tylko opady przelotne. Nad Polską będą pojawiały się burze, które na północy Polski mogą okazać się całkiem silne. Wtorek przynieść może nawet trąby powietrzne i wodne w północnych regionach Polski. Tutaj, w porannej prognozie zaznaczę tylko, że burze dziś w Polsce wystąpią. Sytuację burzową na dzisiejszy dzień z pewnością opiszę dla Was Arek w dziale z pogodą w Polsce. Tymczasem życzę Wam miłego dnia. Wraca lato. Jeszcze ostrożnie i powoli, jednak obiecuję. Jeszcze będzie gorąco i słonecznie w kraju.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk