Prognoza pogody na wtorek. Kolejny front atmosferyczny

Pogoda we wtorek będzie dość podobna do tej poniedziałkowej. Przed południem zanikający front przyniesie przelotne opady deszczu w wielu regionach. Po południu i pod wieczór kolejny front przyniesie na zachodzie intensywne opady. Bardzo blisko Polski pada śnieg, o czym napiszemy w kolejnym dzisiejszym wpisie.

Deszcz we wtorek Polska

Przed południem w kraju dominowały będą przelotne, lokalnie intensywne opady deszczu. Silna ulewa przechodzi z rana na Pomorzu. Lokalnie pada tam bardzo intensywnie. Na wschodzie Polski w godzinach porannych bardzo prawdopodobne są mgły. Rozpogodzenia możliwe są na południu i południowym wschodzie kraju w godzinach porannych. Sytuacja ta zmieni się we wtorek po południu kiedy to do zachodnich regionów wkroczy kolejny front atmosferyczny.

Opady deszczu w Polsce

Front, który wkroczy do kraju od zachodu przyniesie dość rozległą, rozciągającą się południkowo strefę umiarkowanych, lokalnie intensywnych opadów deszczu. Strefa opadów będzie przemieszczała się na wschód i w nocy deszcz dotrze do dzielnic centralnych. Wtorek będzie chłodniejszy niż poprzedni dni w Polsce. Dziś w najcieplejszym momencie dnia termometry przekroczą 11 stopni tylko lokalnie, na południowym zachodzie kraju. W pozostałych regionach od 7 do 9 stopni Celsjusza.

Warto dodać, że wraz ze strefą frontową na zachód Polski w drugiej części dnia nasunie się strefa silniejszego wiatru. Wiatr wiał będzie z kierunków zachodnich i południowo zachodnich. Najsilniejszych porywów wiatru oczekujemy we wtorek na północy kraju. Nad samym morzem wiać może z prędkością do 70 km/h.