Rozwój pierwszych burz nad Polską

Dzisiejszy dzień nad Polską (południe, centrum, wschód) ma obfitować w zjawiska burzowe. Burze miejscowo mogą mieć gwałtowny przebieg. Nie dawno RCB rozesłało ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami.

Zgodnie z tradycją w momencie, gdy nad krajem dochodzi do rozwoju pierwszych burz śpieszymy z informacją pogodową. I tak własnie dzieje się i dzisiejszego dnia. Na południu Mazowsza doszło do rozwoju pierwszych komórek burzowych. Grzmi między innymi w okolicach Radomia, a kwestią minut jest gdy w tym regionie powstaną kolejne burze by zmierzać na północ, między innymi nad stolicę.

Do gwałtownego rozwoju burz dochodzi w strefię rozpogodzeń na południe od Słowacji. Strefa ta dość szybko zmierza w kierunku Polski i nie jest wykluczone, że w godzinach popołudniowych uderzy w Małopolskę, Podkarpacie, Śląsk.

Oczywistym jest, że w przeciągu kilkudziesięciu minut dojdzie do powstania nowych burz nad Polską. Przewidujemy, że dojdzie do tego między innymi na Lubelszczyźnie. O tym jednak w kolejnym wpisie.