Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Silna wichura może pojawić się w Polsce. Prawdopodobny wiatr powyżej 100 km/h, opady deszczu, śniegu i burzePo wyjątkowo długim okresie, w którym dominowała złota polska jesień nadchodzi dynamiczny okres w pogodzie. Stery nad aurą przejmą układy niskiego ciśnienia przemieszczające się blisko Polski, zwłaszcza nad Skandynawią. Pojawi się silny wiatr, zwłaszcza na początku nadchodzącego tygodnia, opady atmosferyczne, niewykluczony będzie także śnieg nawet poza obszarami górskimi.

Zbliżający się tydzień przyniesie dużą dynamikę w pogodzie. W poniedziałek przez Polskę wędrować będzie chłodny front atmosferyczny z opadami deszczu, natomiast dobę później dostaniemy się pod wpływ kolejnego układu niskiego ciśnienia wraz z systemem frontów atmosferycznych z centrum nad Morzem Bałtyckim. . Na zachód od naszego kraju ulokowany będzie wyż, wzmocni on spływu chłodu do kraju.

Pomiędzy silnym wyżem z okolic Wysp Brytyjskich, a oddalającym się w kierunku wschodnim niżem utworzy się pochylnia do spływu chłodnego powietrza z sektora północno-zachodniego, jak też północnego.

W tylnej części niżu spłynie powietrze dużo chłodniejsze. Konwekcja wewnątrzmasowa rozwijać będzie się najprawdopodobniej w czasie środowego dnia na obszarze Polski.

Jeśli chodzi o silny wiatr, to szczególnie silnie wiać może w okresie od 23 października do 24. Porywy wiatru szczególnie niebezpieczne mogą być na północy kraju. Na Morzu Bałtyckim możliwy sztorm, w głębi kraju wiać powinno jednak poniżej 80 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru przez model ICON od 23.10.2018 r. do 24.10.2018 r.

GFS

Wkrótce więcej informacji

Pogoda dla miast tutaj

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz