Silne burze nad Polską – aktualizacja 13:15

Zgodnie z prognozami nad krajem dochodzi do intensywnego rozwoju burz. Grzmi w pasie od Słowacji, po Warszawę. Niektóre z burz już w chwili obecnej, mimo dość wczesnej pory wykazują się dużą aktywnością.

W chwili obecnej, zaczynając od południa naszego kraju najaktywniejsze burze przechodzą na pomiędzy Krakowem, a Nowym Targiem, nieopodal Buska Zdroju, na wschód od Radomia, a także na północ od stolicy. Bardzo duża aktywnością elektryczną charekteryzuje się burza, która przemieszcza się między Buskiem,a Kielcami. Wiele wskazuje na to, że jest to burza superkomórkowa. Również burza wkraczająca do Radomia wygląa na groźną. Prócz mnóstwa wyładowań burza generuje silne, nawalne opady deszczu. Na jej czele znajduje się wał szkwałowy, co stanowi z pewnością zagrożenie ze strony silnych uderzeń wiatru. Również burza, która kilkanaście minut temu przeszła nad Warszawą wzmocniła się mocno na północ od miasta. Ta burza również może powodować szkody.

W najbliższych godzinach spodziewamy sie dalszej intensyfikacji zjawisk burzowych. Linia burz przemieszcza się stopniowo na północny wschód. W najbliższych godzinach zagrożona jest również Lubelszczyzna.
To własnie w lubelskim spodziewamy się dziś najsilniejszych zjawisk burzowych.