Silne burze nad Polską – stan na 15:45

Zgodnie z prognozami, na przedfrontowej linii zbieżności wiatru formuje się coraz więcej silnych burz. Silna formacja burzowa uformowała się nad Radomiem i Okolicami. W tych regionach szczególnie ostrzegamy przed nawalnymi i długotrwałymi opadami deszczu. Co gorsza, w okolicy dochodzi do rozwoju, kolejnych, nowych burz, więc Radom może dziś mieć naprawdę duże kłopoty z nadmiarem wody. Grzmi również w okolicach Garwolina.

Bardzo dużo burz rozwija się również w Małopolsce oraz na zachodzie Podkarpacia. Silna i bardzo aktywna burza znajduje się na wschód od Krakowa. Otacza ją coraz większa liczba nowych burz. Burze powoli tworzą bardzo rozległy klaster wielokomórkowy, który w następnych godzinach powoli przesuwał się będzie na północny wschód. Coraz więcej burz obserwujemy na granicy Lubelszczyzny i Mazowsza. Tutaj również komórki łączyły się będą w bardziej zorganizowany klaster.

Dodatkowo, na Słowacji, w bezpośredniej strefie oddziaływania frontu dochodzi do rozwoju kolejnych burz, które to, już w lepszych warunkach kinematycznych dość szybko zmierzają w kierunku Małopolski i Śląska. Te komórki mogą również dać nocny spektakl nad naszym krajem.