Silne burze wybuchają nad Lubelszczyzną

Dzisiejszy poranek dla wielu mieszkańców Lubelszczyzny rozpoczął się od grzmotów, błyskawic i nawalnych opadów deszczu. Pisaliśmy o porannej burzy w poprzednim wpisie.

Jednak w tym miejscu chcemy ostrzec mieszkańców Lubelszczyzny, w tym Lublina przed kolejnymi burzami, które we wtorek przemierzać będą nasz region. Już w chwili obecnej grzmi na wschód od miasta i burza ta przybiera na sile z każdą minutą.

Grzmi obecnie w rejonie Piask, Siedliszcza i na wschód od Bychawy. Jednak chcemy ostrzec przed burzą, która utworzyła się na granicy Lubelszczyzny i Podkarpacia. Burza ta w dość szybkim tempie przemieszcza się na północ, na Kraśnik, Bychawę, by w przeciągu kilkudziesięciu minut dotrzeć nad Lublin. Oczywiście o ile w tym czasie nie wytraci na swej intensywności. W chwili obecnej burza ta charakteryzuje się bardzo dużą aktywnością elektryczną. Generuje mnóstwo wyładowań doziemnych. Burza ta niesie ze sobą również nawalne opady deszczu, w niektórych miejscach z pewnością również grad. Śledźcie naszą stronę. Na bieżąco powiadamiali będziemy o umiejscowieniu burz na Lubelszczyźnie. Zapowiada się dynamiczny dzień w pogodzie.

Bieżący radar burz i opadów znajdziecie tutaj