Silny wiatr w Polsce. Wichura na wschodzie i południu kraju

Dzisiejszy dzień przyniesie silny wiatr w wielu miejscach Polski. Porywy wiatru sięgać mogą na nizinach 100 km/h, więc lokalnie możemy mówić dziś o prawdziwej wichurze.

Silny wiatr towarzyszy nam cały obecny weekend. W piątek i sobotę wiatr wiał w Polsce z prędkością 70-80 km/h. Dziś porywy wiatru będą jeszcze silniejsze. Obecnie najmocniej w Polsce wieje na południu kraju. Dla regionów podgórskich wydane zostały również ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem.

Wiatr w Polsce

W kolejnych godzinach wiatr nasilał będzie się również na nizinach w kraju. Najmocniej wiało będzie w godzinach popołudniowych i podczas nocy z niedzieli na poniedziałek. Jeszcze z rana wiało będzie w Polsce w porywach do 60 km/h. Wiatr będzie wiał z podobną prędkością w całym kraju. Na mapie wiatrowej widać, że dużo silniejszy wiatr wieje z rana w niedzielę w Czechach.

Wiatr w Polsce

Po południu silniejsze porywy wiatru wkroczą również do Polski. W wielu miejscach porywy wiatru przekraczać mogą 80 km/h. Pod wieczór oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek najmocniejszych porywów wiatru (prócz obszarów górskich) spodziewać możemy się we wschodniej i północnej części Polski. W porywach wiatr po południu i wieczorem osiągać może prędkość nawet 100 km/h na nizinach. To są już groźne porywy wiatru. Wiatr wiejący z taką siłą łamać może gałęzie.

Wichura

Wiatr towarzyszył nam będzie przez całą noc z niedzieli na poniedziałek. W poniedziałek strefa wiatru będzie słabła i ograniczy się już do wschodniej części Polski.