Spokojna, ciepła noc w Polsce. Burze nie wystąpia

Front atmosferyczny, który wczoraj powodował dynamiczną i miejscami groźną pogodę, dziś przemieszcza się już za naszą wschodnią granicą. Nad Polską panuje spokojna pogoda z umiarkowanymi temperaturami powietrza.

Nie inaczej będzie w nocy z niedzieli na poniedziałek. Deszcz padać może już właściwie wyłącznie na krańcach Polski wschodniej i to w pierwszej części nocy. Na pozostałym obszarze kraju w pierwszej części nocy możliwe są jeszcze przelotne, zanikające opady. Jednak ich występowanie jest mało prawdopodobne.

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie dość przyjemne temperatury w Polsce. Nie będzie chłodno, ale nie będziemy mieli też do czynienia z nieprzyjemnymi jak na godziny nocne temperaturami. Bardzo ciepło na zachodzie i w centrum kraju. W tych regionach nawet do 19-20 stopni. Chłodniej nad morzem, gdzie termometry wskażą do 16 stopni ciepła. Podobne wartości temperatury na wschodzie kraju. Będzie to zatem przyjemna noc w Polsce.

W pierwszej części nocy na północy kraju silniej wiał będzie wiatr. Nad morzem w porywach siła wiatru sięgać będzie 50 km/h. Z każdą godziną podczas nocy wiatr jednak tracił będzie na sile. Nad ranem zrobi się bezwietrznie praktycznie w całym kraju.