Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Sztuczne kwiaty na weselu – dlaczego warto je wybrać?

Sztuczne kwiaty na weselu

Ślub, tak jak i wesele, to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Często obarczone są wysokimi kosztami, które z roku na rok wcale nie maleją. Istnieje jednak mnóstwo rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić odrobinę gotówki. Kwiaty na weselu to dla wielu temat bardzo istotny, ponieważ to właśnie rośliny tworzą największy klimat w salach weselnych, świątyniach lub urzędach. Jakie
kwiaty wybrać i jak nie dać się porwać florystycznemu szaleństwu? Mamy kilka wskazówek dla narzeczonych, które sprawią, że kwestia kwiatów na weselu nie będzie spędzała snu z powiek.

Na samym początku warto określić swój florystyczny budżet. Jeśli decydujemy się na zewnętrznych
usługodawców, to warto jasno postawić swoje stanowisko w tej sprawie. Jednym z największych dylematów jest nie tyle wybór gatunku, co decyzja między wyborem sztucznej a żywej roślinności. Żywe kwiaty są niewątpliwie przepiękną dekoracją, bardzo uroczystą, wyniosłą – szczególnie doceniane latem, gdy salę wypełniają nie tylko piękne kolory, ale i specyficzny zapach roślin. Mają jednak sporo minusów – są drogie, szczególnie jeśli marzą się narzeczonym gatunki rzadko spotykane lub takie, które ściągane są na specjalne zamówienie. Eukaliptus, róże peoniowe czy hortensje, to jedne z wielu droższych pozycji, które jednak tworzą niepowtarzalny, bajkowy efekt.

Sztuczne  kwiaty na weselu

Kolejną ich wadą jest trwałość, a właściwie jej brak… kwiaty szczególnie cierpią w upalne dni, gdy woda wyparowuje z nich z minuty na minutę, a po całym przyjęciu pielęgnowane i zbierane są często jako ostatnie. Dodatkowo kompozycje ślubne często są bardzo wymyślne i trudno odpowiednio zaaranżować je w domu. Oczywiście zupełnie inaczej rozpatrywana jest kwestia bukietu ślubnego, o ile nie ucierpi w trakcie oczepin. Panny Młode często decydują się na profesjonalnie ususzanie bukietów i wykonywanie z nich pamiątkowych dekoracji. Wracając jednak do kompozycji ze stołów – pochłaniają naprawdę dużą część budżetu, a często zapominamy o nich po przyjęciu i wyrzucamy lub wydajemy bliskim osobom. Dlatego idealnym rozwiązaniem są kwiaty sztuczne. Hurtownie florystyczne dbają o to, aby asortyment ślubny był bardzo szeroki i adekwatny do panujących trendów. Zaletami nowoczesnej sztucznej roślinności jest trwałość, odporność na uszkodzenia, różnorodność i nieskazitelny, naturalny wygląd, do tego stopnia, że czasami ciężko rozróżnić je od prawdziwych okazów. Sztuczne kwiaty są bardzo proste w komponowaniu, tak że właściwie możemy się pokusić o samodzielne przygotowanie dekoracji. Jednak z pewnością każdy florysta również podjąłby się tego zadania. Gatunki dostępne na rynku są niemalże identycznie, jak żywych okazów. Z tą jednak zaletą, że dostępna ilość kolorów, faktur i modeli jest znacznie większa. Możemy wybierać spośród tysięcy różnorodnych wzorów sztucznych kwiatów i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Sztuczne kwiaty na weselu nie wyglądają kiczowato, o ile wybierzemy naprawdę dobre jakościowo modele. Wykonane z nich ozdoby będą wyglądać równie efektownie, co w przypadku żywych roślin. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość ich ponownego wykorzystania. Kompozycje można rozmontować lub sprzedać innemu narzeczeństwu, które planuje swoje wesele – bez względu na to, czy odbędzie się za miesiąc, czy za rok. Sztuczne kwiaty, jeśli będą odpowiednio przechowywane, będą cieszyły oko za każdym razem i przez bardzo długi czas. To idealna opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić lub po prostu nie lubią wyrzucania pieniędzy po jednym przyjęciu.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk