Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Tropikalna noc nad Polską. W wielu miejscach będzie ponad 20 stopni w nocy. Bez deszczu i burzPolska znalazła się pod wpływem wyżu z północy Europy. Po jego wschodniej stronie nad nasz region napływa gorące powietrze, które przez kilka najbliższych dni przyniesie upały nad Polską. To za sprawą tego, gorącego powietrza czeka nas dziś bardzo ciepła, miejscami tropikalna noc.

temperatury w nocy

Powyżej mapa temperatur, jakie nad ranem (w najchłodniejszym momencie nocy) wystąpią nad Polską. Widać tu, że w wielu regionach Polski wschodniej, południowej i zachodniej słupki rtęci nie spadną poniżej 20 stopni przynosząc nam noc tropikalną. Najchłodniej w nocy będzie na północnym wschodzie, gdzie słupki rtęci spadną do 14-16 stopni powyżej zera.

Nadchodząca noc z czwartku na piątek nie przyniesie w Polsce opadów. Niebo w większości regionów będzie bezchmurne. O burzach, czy innych groźnych zjawiskach pogodowych nie może być również mowy.

wiatr w nocy

W pierwszej części nocy w pasie centralnym Polski, od Wielkopolski, przez Ziemię Łódzką, Mazowsze, po Lubelszczyznę mocniej powieje wiatr. Będą to porywy odczuwalne, jednak nie przekraczające 50 km/h. W drugiej części nocy wiatr będzie zanikał i nad ranem w Polsce zrobi się praktycznie bezwietrznie.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk