W nadchodzącym tygodniu Polskę czeka uderzenie ciepła. Lokalnie pojawią się burze

Tekst prognozy dotyczy w większości województwa lubelskiego. Szczegółowe prognozy dla miast dostępne są pod adresem poniżej. 

https://fanipogody.pl/prognoza-pogody-dla-miast/

Zbliżający się nowy tydzień zapowiada się bardzo ciepły, ale miejscami także burzowy.

W niedzielę Polska znajduje się pomiędzy rozległym układem wysokiego ciśnienia o imieniu „ORTWIN” z centrum nad południową Skandynawią i Morzem Bałtyckin a odciętym układem niskiego ciśnienia ulokowanym w rejonie Niziny Padańskiej z południowego-wschodu napływa przetransformowane powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Nocami temperatura nie będzie obniżać się poniżej 12°C w nowym tygodniu.

Dzisiaj termometry w regionie pokażą od 25°C do 27°C. Nie są prognozowane opady deszczu. Na niebie dominować mogą chmury piętra wysokiego i cumulusy humilisy.

W poniedziałek kontyuacja przyjemnej aury z niedzieli. Na termometrach ujrzymy od 25°C do 28°C. Ciśnienie zacznie spadać z rejonu Niziny Padańskiej przez Bałkany aż na Ukrainę przemieszczać ma się układ niżowy. Pod wieczór i w nocy z poniedziałku na wtorek możliwe są burze na obszarze województwa lubelskiego.

We wtorek Polska pozostanie pomiędzy rozległym wałem wysokiego ciśnienia rozciągającym się od Atlantyku przez za hodnią, północną Europę aż po Rosję a niżem znad Bałkanów, w bardzo ciepłej masie powietrza napływającej z południowego-wschodu, wschodu Starego Kontynentu. Termometry wskażą od 25°C do 28°C. Niewykluczone są lokalne burze wewnątrzmasowe.

W środę sytuacja baryczna nie ulegnie większej zmianie. Dalej blokowana ma być strefowa cyrkulacja atmosfery. Ze wschodu Europy napływać ma bardzo ciepłe powietrze. Temperatura wyniesie od 23°C do 27°C. Istnieje ryzyko lokalnych burz.

Czwartkowy dzień przyniesie kontynuacje aury z poprzednich dni. Weekend zapowiada się bardzo ciepły z temperaturą do 28°C, miejscami pojawiać będą się lokalne burze.

Ochłodzenie może nadejść dopiero w okolicach 10 września.

BIEŻĄCE PROGNOZY DLA MIAST I POŁOŻENIE OPADÓW POD ADRESEM PONIŻEJ.

https://fanipogody.pl/prognoza-pogody-dla-miast/