W polskich górach spaść może nawet 20 cm śniegu, na północy silny efekt morza i burze

Po długiej dominacji wyżu wczoraj popołudniu nad zachodnią połowę kraju nasunął się front chłodny, z którym wiązała się dynamiczna mas powietrza na dużo chłodniejsze. Prognozy wskazują, że w sobotę na obszarach górskich polskich Tatr spaść może śnieg, natomiast na północy kraju występować mają opady konwekcyjne i burze, na Morzu Bałtyckim dalej będzie sztorm.

W sobotę według prognoz w wyższych partiach polskich gór spaść może śnieg. Początkowo w sobotni dzień występują opady deszczu, wkrótce przejdzie w deszcz ze śniegiem, następnie sam śnieg.

Niewykluczone, że opady deszczu ze śniegiem wystąpią w samym Zakopanem. Prawdopodobnie powyżej 1000 m n.p.m istnieje ryzyko utworzenia się trwałej i dość grubej pokrywy śnieżnej, sięgającej nawet 20 cm.

Na północy sztorm i burze

Wietrzna aura utrzymuje się na przeważającym obszarze Polski. Szczególnie silnie wieje jednak na północy kraju, gdzie występuje duży gradient baryczny. Oprócz tego znad Morza Bałtyckiego nad polski ląd wchodzić będą komórki konwekcyjne znad Morza, przynosząc opady deszczu, drobny grad i punktowe burze z najbardziej rozbudowanych w pionie chmur Cb.

Bieżącą sytuację pogodową śledzić można pod adresem poniżej.