W weekend zima zaatakowała w Europie

Weekend w wielu miejscach Polski należał do chłodnych i deszczowych. Pogoda przypominała raczej zaawansowaną jesień, niż ostatnią dekadę sierpnia. Przypominamy, że codzienne prognozy dla Polski są tutaj. Jednak Polacy nie mają co narzekać na pogodę, którą zastali w ostatnich dniach. Spójrzcie co działo się w wielu miejscach Europy. Zobacz atak zimy w Europie.

Mówimy tutaj o prawdziwym ataku zimy. Miejscami, w austriackich alpach spadło ponad 40 cm świeżego śniegu. Wiele miejscowości zostało odciętych od świata. Pamiętajmy, że piszemy to pod koniec sierpnia. Jeszcze kilka dni temu w aplach panowały iście letnie, by nie napisać „upalne” warunki. W weekend temperatura spadła do 0 stopni, co pozwoliło utrzymywać się pokrywie śnieżnej przez wiele godzin.

https://www.facebook.com/severeweatherEU/videos/480119232504413/

Powyższy film pochodzi z północy Włoch. Tam także pogoda weekend spłatał nie lada figla. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym atakiem zimy. W Dolomitach spadło ponad 30 cm świeżego puchu. Tutaj temperatury również spadły w okolice zera stopni. Śnieg również utrzymywał się długimi godzinami utrudniając poruszanie się po górskich drogach.

Warto dodać, że biało zrobiło się również w najwyższych partiach gór w Niemczech, czy w górskich rejonach Szwajcarii. Atak zimy w Europie jest chwilowy. Niestety, narciarze nie mogą jeszcze zacierać rąk. Meteorolodzy są zgodni. Lato nie powiedziało jeszcze w Europie ostatniego słowa. Będzie jeszcze bardzo ciepło, a normy temperatury nad Europą, będą w większości regionów zdecydowanie przekraczane. To jeszcze nie prawdziwy atak zimy w Europie, jednak pierwszy raz w tym sezonie zima pokazała, że nie odeszła z Europy na dobre.