We wtorek chłodniej. Burze tylko lokalnie. Silny wiatr nad morzem

prognoza pogody na 21 lipca

Wczoraj i w nocy nad Polską przechodził front atmosferyczny o charakterze chłodnym. Przyniósł on nie tylko burze, które miejscami były gwałtowne. Za frontem spłynęło do Polski chłodniejsze powietrze pochodzenia morskiego. Stąd, dziś temperatury w wielu miejscach kraju będą nawet o 10 stopni niższe niż w dniu wczorajszym.

Najchłodniej będzie we wtorek na północy kraju. Tutaj słupki rtęci wzrosną zaledwie do 20 stopni powyżej zera. Nad morzem będzie nawet poniżej 20 kresek. W skutek dość silnego wiatru temperatura odczuwalna nad morzem będzie jeszcze sporo niższa.

Prognoza pogody na wtorek (IMGW-PIB)

pogoda we wtorek

Regiony centralne kraju to temperatury na poziomie 22 stopni powyżej zera. Najcieplej w dniu dzisiejszym będzie na południu i na południowym wschodzie kraju. Tutaj słupki rtęci wskażą odpowiednio 23-24 stopni Celsjusza.

Na krańcach Polski południowo wschodniej nie wykluczone są dziś burze. Nie będą to zjawiska groźne. Konwekcję i powstawanie burz wspomoże orografia terenu. Największe szanse na powstanie burz we wtorek jest w Bieszczadach.

prognoza pogody

W Polsce północnej we wtorek powieje silniejszy wiatr. Po południu jego porywy nad morzem sięgać mogą nawet 70 km/h. Znacznie obniżało to będzie i tak nie za wysoką temperaturę powietrza w regionach nadmorskich. Polska dostaje się pod wpływ wyżu. Prócz wspomnianych regionów na południu i wschodzie kraju nie spodziewamy się dziś wystąpienia opadów nad Polską.