24 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Wiatr w Polsce nawet do 180 km/h. Dziś apogeum wichury

Wichura w Polsce

Bardzo głęboki niż atlantycki stacjonuje obecnie w południowej części Wysp Brytyjskich. Wpływa on na pogodę w wielu regionach Europy. W Polsce odczuwamy jego skutki przede wszystkim w postaci silnego wiatru. W górach mamy do czynienia z prawdziwą wichurą.

Bardzo mocno wiać zaczęło już w niedzielę po południu. Stacje wiatrowe wysoko w górach notowały już w nocy porywy wiatru o sile powyżej 170 km/h. Dziś wichura będzie równie silna. W górach wiatr osiągnie dziś swoje apogeum.

Wichura w Polsce

Poniedziałek przyniesie silny wiatr w Polsce

Na powyższej prognozie wiatru modelu ICON-EU widać doskonale, gdzie w pierwszej części dnia w Polsce wiało będzie najmocniej. Oczywiście najsilniejszy wiatr wystąpi w poniedziałek w pasmach górskich na południu Polski. Tam porywy wiatru dochodziły będą dziś do 180 km/h. Na nizinach w Polsce południowej wiatr uspokoi się, gdyż główna, frontowa strefa wiatru powoli odsuwała będzie się na północny wschód Polski.

Wiatr dziś w Polsce

Widać to na prognozie wiatru na godzinę 17 UTC dla Polski. Strefa silnego wiatru po południu w poniedziałek obejmowała będzie już tylko wschodnią i częściowo północną część Polski. Wiatr będzie również słabł na nizinach. Na Lubelszczyźnie i Mazowszu wiało będzie z siłą do 70 km/h. Mocniejsze porywy wiatru, do 90 km/h na Podlasiu, Warmii i Mazurach. Po południu najmocniej wiało będzie nadal w górach. Tam siła wiatru w dalszym ciągu przekraczać może 170 km/h.

Wiatr w Polsce również we wtorek

Niespokojna, wietrzna pogoda pozostanie z nami również we wtorkowy dzień. We wtorek nadal porywy wiatru na nizinach osiągać mogą 70km/h. Z każdą godziną we wtorek strefa silnego wiatru odsuwała będzie się na północny wschód. We wtorek wieczorem wiało będzie już tylko na pasie Polski północnej oraz w górach.

Wiatr we wtorek w Polsce