Piękna, słoneczna niedziela nad Polską

W dniu wczorajszym większość Polski znajdowała się w strefie bezchmurnego nieba. Dzięki nasłonecznieniu podczas dnia temperatury w wielu miejscach kraju wzrosły do kilkunastu stopni. Niestety, na wschodzie Polski pogoda zrobiła dużego psikusa. Przez cały dzień, nad Lubelszczyzną, Podlasiem i częścią Mazowsza zalegało zachmurzenie i mgły. Skutkowało to olbrzymim kontrastem termicznym. Gdy na zachodzie kraju temperatury dochodziły do nawet 16 stopni, w Lublinie przez większość dnia termometry pokazywały około 3 stopni. Brzydką niespodziankę zrobiła nam wczoraj pogoda.

LNiedziela już nie przyniesie (przynajmniej na Lubelszczyźnie) podobnych niespodzianek. Zachmurzenie i mgły, zalegać będą jedynie na północnych krańcach kraju (Pomorze, Warmia, Mazury), przesuwać ma się stopniowo na południe. Słońce spowoduje, że słupki rtęci w większości kraju przekroczą dziś 10 stopni. Na zachodzie po raz kolejny temperatura przekroczyć może nawet 15 stopni.

Życzymy Wam więc miłej, pięknej i pogodnej niedzieli. Korzystajmy z tego na licznych, rodzinnych spacerach i innych aktywnościach na świeżym powietrzu.