Załamanie pogody. Olbrzymi spadek temperatury. Spadnie pierwszy śnieg i przymrozki w USA

Wiele wskazuje na to, że początek jesieni przyniesie bardzo dynamiczną pogodę w USA. Od przyszłego tygodnia obserwujemy w Stanach spływ bardzo chłodnych mas powietrze. Temperatura spadnie o kilkadziesiąt stopni w przeciągu 48 godzin. Wyobraźmy sobie, że w weekend na zachodzie USA słupki rtęci przekroczą czterdziestki, by za kilka dni w środkowych stanach USA padał śnieg.

upał w USA

W sobotę na zachodzie USA będzie 116℉, co w przełożeniu na skalę Celsjusza daje, uwaga 47 stopni Celsjusza. To potężny, morderczy upał. W tym samym czasie w regionie Wielkich Jezior “czai” się już bardzo wychłodzona masa powietrza, która za kilka dni przyniesie potężne załamanie pogody w wielu stanach centralnych USA.

Już w poniedziałek chłodne masy, wraz z frontem atmosferycznym i silnym północnym wiatrem wdzierać się zaczną na południe.

załamanie pogody w USA

Z każdym dniem bardzo zimne masy powietrza spływały będą bardziej do centralnych stanów, wypierając jednocześnie gorące, upalne masy powietrza. Prognozuje się, że do środy zimne masy powietrza spłynął już do Teksasu i nad Zatokę Meksykańską. Warto dodać, że anomalia chłodnych mas powietrza wynosiła będzie aż minus 20 stopni.

zima w usa

Warto dodać, że wtorkowy poranek może przynieść w USA pierwsze przymrozki. Temperatury spadną do nawet -6 stopni Celsjusza. Najgorzej będzie w Wyoming, Kolorado i w Nowym Meksyku. W regionach tych temperatura spadnie o 32 stopni w przeciągu niecałych dwóch dni.

śnieg w usa

Nie wyklucza się, że krajobrazy w regionie zabielą się. Najwięcej śniegu spadnie na Wysokich Równinach i w Górach Skalistych. Śniegu przybędzie nawet kilkadziesiąt centymetrów. Nie piszemy w tym wpisie o silnych nawałnicach, które prawdopodobnie towarzyszyły będą temu dynamicznemu załamaniu pogody. O burzach napiszemy dla Was w oddzielnym wpisie.