20 stycznia 2022

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Zima za pasem! Postaw na markę Osprey!

Zima Osprey

Marka Osprey w tym momencie jest już w środowisku górskich pasjonatów bardzo dobrze znana. Swoją popularność zyskała dzięki niebanalnemu designowi, a przede wszystkim dzięki wysokiej jakości swoich produktów i wytrzymałości, która jest jednym z kluczowych parametrów uwzględnianych podczas dobierania odpowiedniego sprzętu górskiego. W swojej ofercie proponują szereg modeli plecaków, toreb, butelek na wodę, pokrowców i innych akcesoriów, które uzupełniają pozostałe elementy zabierane na wyprawy.

Jak to się zaczęło?

Otóż w 1974 roku w Kalifornii firma rozpoczęła swoją działalność korzystając ze skromnych zasobów, do których należała m.in jej jedyna maszyna do szycia. Już od początku swojej pracy głównym zamysłem marki było utworzenie wytrzymałych i uniwersalnych plecaków, które wyróżnią się na tle konkurencji i będą służyć swoim właścicielom przez wiele lat. 

Obecnie, kontynuując swą filozofię, firma bazuje na wysokiej jakości materiałach, minimalizując w ten sposób straty, które mogłaby ponosić korzystając z tańszych zamienników. Zachęca również swoich konsumentów, aby w pełni wykorzystywali potencjał zakupionych akcesoriów i korzystali z nich przez długi czas. Produkując artykuły przeznaczone do obcowania z naturą, marka przywiązuje wysoką uwagę do dbałości o środowisko i skupia się, aby podobne wartości przekazywać dalej.

Cechy marki Osprey

Osprey sukcesywnie wykorzystuje materiały, takie jak nylon czy Rip-stopach, aby zminimalizować wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne oraz zapewnić trwały i lekki sprzęt. 

Dodatkowo z myślą o najbardziej wymagającej Klienteli, marka wykorzystuje technologie mające na celu zwiększenie komfortu podróży, ułatwienie konserwacji i czyszczenia produktu czy stabilizację przyczepianych elementów. 

Na przestrzeni lat plecaki Osprey stały się symbolem funkcjonalności dla każdego góromaniaka, troszcząc się o najmniejszy szczegół swoich projektów. 

Produkty marki Osprey polecane na zimę

Zimą, kiedy warunki panujące zarówno na niższych, jak i w wyższych partiach gór są znacznie bardziej wymagające, swoje zastosowanie znajdą plecaki wyprawowe posiadające specjalne mocowania na akcesoria, takie jak kask i czekany. Skupiając się na istocie organizacji wnętrza plecaków, marka wprowadziła system ułatwiający dostanie się do każdej jego części — dodatkowe rzędy przegródek i kieszonek. 

Do najpopularniejszych modeli należą między innymi:

  • Osprey Rook 65 wyposażony w regulowany system tylny dbający w szczególności o pas biodrowy i odcinek lędźwiowy pleców,
  • Osprey Mutant 38 jako jeden z najbardziej nagradzanych plecaków na świecie,
  • Osprey Renn 50 będący plecakiem o dużej pojemności i idealnym rozwiązaniem na kilkudniowe wycieczki,
  • Osprey Rook 50 przystosowany do przenoszenia ciężkiego ekwipunku.

Zarówno plecaki Osprey, jak i inne akcesoria zostaną docenione przez wielu miłośników zimowych, górskich aktywności dzięki swojej uniwersalności i możliwości przyczepienia różnorodnych elementów niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie wspinaczek i wędrówek.  Serdecznie zapraszamy do poznania tej marki i w pełni wykorzystania jej potencjału!